اخبار اخبار فرهنگی

زمینه افزایش وحدت و اقتدار با مشارکت بالا ایجاد می‌شود

تبلیغات بنری

امام موقت تهران:

خطیب موقت جمعه تهران با بیان اینکه در آستانه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستیم، تاکید کرد: با مشارکت بالا زمینه برای افزایش وحدت و قدرت فراهم می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه های دینی و سیاسی خود در مصلی امام خمینی (ره) تهران اظهار داشت: بر اساس اصل ششم قانون اساسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم. بر اساس قانون اساسی کشور، جمهوری اسلامی ایران باید تسلیم اجماع مردم شود. در چهار دهه گذشته، یک مورد قدرتمند و چشمگیر ساخته است.

ابوترابی فرد گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اگر مشارکت مردمی در انتخابات وجود داشته باشد، این نشان دهنده وحدت ملی است، ایشان همچنین به پیوند ناگسستنی مشارکت مردمی در زندگی ملی، وحدت اشاره کردند انتخابات، اقتدار ملی، امنیت و توسعه علمی و اقتصادی کشور.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با مشارکت بالا، زمینه افزایش وحدت و اقتدار ملی فراهم شود و با انتخاب شایسته ترین فرد، راه برای رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی و ارزش های والای هموار شود. اسلام، انقلاب، رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.

خطیب موقت جمعه تهران تاکید کرد: بدون شک مشارکت سیاسی گسترده شهروندان، گروه ها و احزاب در انتخابات و انتصاب شایسته ترین فرد برای مدیریت قوه مجریه در کشور نقش تعیین کننده ای در افزایش اقتدار ملی دارد. و اقتدار تقویت رابطه دولت و ملت.

ابوترابی فرد تصریح کرد: ما نیز باید از این توانایی برای ایجاد قدرتی که نظام جمهوری اسلامی با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری در اختیار ملت قرار داد استفاده کنیم و با این حضور باید حضور خود را در منطقه و جهان در مقابل ایران ثابت کنیم. قدرت های بزرگی که قدرت دارند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی در این روزهای جنجالی و پرهیجان، بالاترین سطح اقتدار سیاسی و نفوذ فرهنگی و سیاسی را در منطقه و فراتر از آن به نمایش گذاشته و در اوج اقتدار بازدارنده امنیتی و دفاعی خود قرار دارد. با حادثه تلخ و سخت شهادت کاروان، کشور بهترین شرایط ثبات و آرامش را تجربه می کند.

ابوترابی فرد خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید از هر فرصت، موقعیت و بستری برای تبیین و تحلیل توانمندی های انباشته نظام در طول چهار دهه که مبنای اقتدار و امید برای برون رفت از بحران اقتصادی و اجتماعی است استفاده کرد. و تنگناهای فرهنگی و پرهیز از هرگونه تهمت در هر زمان و این مهمترین وظیفه ما و هرکسی است که برای پست ریاست جمهوری کاندیدا شد.

وی افزود: رؤسای جمهور محترم، دولتمردان، قوای سه گانه و برادران مشمول انتخابات به نکات مهمی که رهبر انقلاب نیمه سال 1402 ه. حوزه اقتصاد ملی که دندان های عملی دارند.

امام جمعه تهران گفت: بدون رعایت عملی این سخنان، مشکلات اقتصادی ادامه خواهد داشت.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: نامزدهای محترم باید به صراحت اعلام کنند که از تعهدات مالی بدون منابع مطمئن و باثبات پرهیز می کنند و تاکید کردند که نباید تعهدات جدید بدون منابع موثق بر دوش دولت تحمیل شود و همین امر موجب نگرانی و چالش های اقتصادی می شود.

وی ادامه داد: افزایش هزینه ها بدون ایجاد ثروت و افزایش پای اقتصاد ایران به معنای رشد عدم تعادل بودجه، افزایش بدهی دولت به سیستم بانکی، رشد پایه پولی و در نهایت رشد تورم است. چیزها هستند.” ریشه مشکلات کشور

خطیب موقت جمعه تهران گفت: در اظهارات و تحلیل های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به این نکته اشاره شده است و بسیاری از محققان و صاحب نظران نقطه ضعف مدیریت توسعه در ایران و بسیاری از کشورهای در حال توسعه را ضعف و ناتوانی این نهاد می دانند. دستگاه های اداری برای اجرای اهداف برنامه ها.

وی افزود: نهادی که باید برنامه هفتم توسعه را اجرا کند، دستگاه اداری کشور چیست؟ اگر این ساختار اداری توانمند باشد و کافی باشد می تواند سیاست های برنامه توسعه را اجرا کند. اگر بی اثر باشد مشکلات را بیشتر می کند.

ابوالترابی فرد گفت: نهادی که می تواند راه را برای رسیدن به آرمان های والای هموار کند، نظام اداری است، من این حرف ها را هوشمندانه می گویم و در موارد دیگر هم موفق شده ام سخنرانی‌ها، اما هر کلمه‌ای پیامی دارد که در سیاست‌ها وجود دارد و کل مدیریت به نام ابلاغ کلی به فرماندهی است.

وی خاطرنشان کرد: نظام اداری الکترونیکی هوشمند، شفاف، هدف گرا، نتیجه گرا، تحول آفرین، نوآور، دانش بنیان، غیرمتمرکز، مردم مدار، عدالت محور، چابک و مناسب برای وظایف حاکمیتی است. که این نظام اداری وظیفه دولت است و نه مدیریت بر اساس وظایف حاکمیتی و با بالاترین سطح بهره وری با نگاه به درون و بهره برداری از تمامی توانمندی های داخلی و خارجی دولت ضمن بهره برداری مناسب از فرصت های منطقه ای و بین المللی. مهم ترین و اساسی ترین شرط مدیریت توسعه در کشور است و تا اینجا هم پیش رفته ایم.

خطیب موقت جمعه تهران با تاکید بر اینکه دستیابی به برنامه های توسعه مطلوب در کشور مستلزم وجود دو عنصر اساسی عنصر میل و توانایی و عنصر میل به صلابت و اراده سیاسی در راستای تحول کمی است. و ابعاد کیفی جامعه برای دستیابی به اهداف و مقاصد توسعه ای، اما این اراده به تنهایی کافی نیست.

وی تصریح کرد: علاوه بر آرزو، باید بتوانیم، چرا که عنصر توانایی، بیانگر وجود یک نظام اداری توانا و با کیفیت در دستیابی به اهدافی است که تعیین کرده است، زیرا هر کلمه پیامی دارد که در سیاست های کلی نظام اداری. رانندگی کردن

وی خاطرنشان کرد: نظام اداری الکترونیکی هوشمند، شفاف، هدف گرا، نتیجه گرا، تحول آفرین، نوآور، دانش بنیان، غیرمتمرکز، مردم مدار، عدالت محور، چابک و مناسب برای وظایف حاکمیتی است. که این نظام اداری وظیفه دولت است و نه مدیریت بر اساس وظایف حاکمیتی و با بالاترین سطح بهره وری با نگاه به درون و بهره برداری از تمامی توانمندی های داخلی و خارجی دولت ضمن بهره برداری مناسب از فرصت های منطقه ای و بین المللی. مهم ترین و اساسی ترین شرط مدیریت توسعه در کشور است و تا اینجا هم پیش رفته ایم.

خطیب موقت جمعه تهران با تاکید بر اینکه دستیابی به برنامه های توسعه مطلوب در کشور مستلزم وجود دو رکن اساسی میل و توانایی است. عنصر مطالبه عزم و اراده سیاسی برای تحول در ابعاد کمی و کیفی جامعه می گوید رئیس جمهور، مدیران ارشد و وزرا باید این اراده را برای دستیابی به اهداف و اهداف توسعه داشته باشند، اما این اراده به تنهایی کافی نیست.

وی تصریح کرد: ما علاوه بر میل، به ظرفیت نیاز داریم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *