اخبار اخبار اقتصادی

ریال دیجیتال قابلیت استفاده در زنجیره تامین مالی را دارد

تبلیغات بنری

مدیرعامل بانک تجارت گفت: ریال دیجیتال در زنجیره تامین مالی قابل استفاده است

برای گزارش دادن تیلاآقای هادی حلی در مراسم رونمایی از ریال دیجیتال بانک مرکزی درباره اقدامات انجام شده برای فعال سازی این طرح گفت: ریال دیجیتال به 800 نفر از کارکنان بانک اختصاص یافت تا مراحل آزمایشی سریعتر اجرا شود.

آقای اهلی گفت: در جزیره کیش با بازارهای صنایع دستی و تاکسی ها صحبت کردیم تا مردم بتوانند از ریال دیجیتال برای خرید و پرداخت به صورت آزمایشی استفاده کنند تا زمینه برای توسعه بیشتر فراهم شود.

وی ادامه داد: به 800 نفر از کارکنان بانک ریال دیجیتال اختصاص داده ایم تا مراحل تست سریعتر انجام شود. پات لایف متعلق به بانک ملت است و خدمات ریالی دیجیتال از طریق این برنامه ارائه می شود.

مدیرعامل بانک تجارت اضافه کرد: ریال دیجیتال قابل استفاده در زنجیره تامین مالی است که یکی از ابزارهای مهم مالی محسوب می شود و برنامه هایی برای توسعه و گسترش استفاده از ریال دیجیتال در زنجیره تامین مالی داریم. ما در بانک تجارت در حال بررسی طرح هایی برای استفاده از ریال دیجیتال در این زمینه هستیم که در تلاشیم تا آن را پیاده سازی کنیم.

ایکلی تصریح کرد: در حال حاضر جزیره کیش را تنها به عنوان بستری برای استفاده از ریال دیجیتال انتخاب کرده ایم و در صورت صلاحدید بانک مرکزی برنامه ای برای استفاده از این ابزار در سطح وسیع تری به ویژه اتحادیه ها طراحی شده است.

مدیرعامل بانک تجارت در پایان گفت: با پیوستن سایر بازیگران نظام بانکی و ادامه توسعه ریال دیجیتال، امیدواریم پول ریال دیجیتال بانک مرکزی به زودی کل سیستم پولی و اقتصادی را به هم متصل کند. از این طریق خدمات متنوع جدیدی به کشور ارائه خواهد شد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *