اخبار اخبار تکنولوژی

رونمایی از سامانه خود مراقبتی وزارت بهداشت

تبلیغات بنری

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از رونمایی از سامانه خودمراقبتی در این وزارتخانه خبر داد.

­

به گزارش خبرنگار تیلا دکتر سیدرضا مظهری گفت: ۴ ​​اپراتور در سامانه الکترونیکی نظام سلامت مشارکت خواهند داشت. وی افزود: تاکنون 1600 سامانه فعال در نظام سلامت وجود دارد که کنترل و حفاظت از اطلاعات بیماران را با مشکل مواجه کرده است. دکتر مظهری گفت: از این پس شهروندان در سامانه خودمراقبتی می توانند از اطلاعات نظام سلامت برای رفع مشکلات زندگی خود مطلع شوند. وی افزود: با شناسایی مراقب و انتخاب پزشک خانواده از نزدیکترین مراکز نظام سلامت به محل سکونت شهروندان نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: شهروندان می توانند پرونده الکترونیکی خود را مشاهده و از طریق اسناد آن شکایت خود را مطرح کنند. دکتر مظهری افزود: افزایش سواد سلامت با استفاده از کتابخانه عمومی امکان دسترسی به متون صوتی و فیلم های مرتبط با نظام سلامت را فراهم می کند و همچنین برای هر فرد کتابخانه تخصصی مرتبط با بیماری شخصی خود فراهم می شود.

مظهری خاطرنشان کرد: هر فرد می تواند تمامی نسخه ها و داروهای تجویز شده و همچنین تشخیص بیماری و پرونده پزشکی خود را مشاهده کند. دکتر مظهری افزود: توصیه می شود با توجه به بیماری هایی که فرد به آن مبتلا می شود، غذاهایی متناسب با ذائقه فرد و حفظ سلامت او مصرف شود. وی افزود: 194 شهر به صورت آزمایشی مشمول سامانه خودمراقبتی هستند.

وی افزود: امکان صدور شناسنامه الکترونیکی در بیمارستان ها در قالب این سامانه الکترونیکی وجود دارد. دکتر مظهری گفت: این سامانه به صورت ودیعه فعال و با تایید رئیس بیمارستان به ثبت احوال ارسال می شود. وی ادامه داد: سامانه سوء مصرف مواد (SUD) آقای سمانه به پیشنهاد معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور جلوگیری از سوء استفاده از داروهای ترک اعتیاد فعال شد.

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اکنون پرستاران با همکاری معاونت پرستاری علاوه بر نظام شهروندی خود از سیستم صلاحیت حرفه‌ای برخوردار هستند تا پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، این کار را انجام دهند. گواهینامه دریافت کنید

وی افزود: سامانه تهیه مدارک مورد نیاز پزشکی قانونی به منظور تبادل مدارک دریافت و فعال شده است تا مدارک الکترونیکی بیمارستان مقصد به صورت خودکار در مدت زمان کوتاهی در اختیار پزشکی قانونی قرار گیرد تا تسهیلات لازم در این زمینه فراهم شود. کار شهروندان در آنجا، که اختیاری است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *