اخبار اخبار جهان

روسیه خروج تسلیحات هسته‌ای آمریکا را از اروپا خواستار شد

تبلیغات بنری

به گزارش سرویس بین الملل تیلا به نقل از خبرگزاری آناتولی، روسیه روز چهارشنبه از آمریکا خواست تمام سلاح های هسته ای خود را از اروپا خارج کند و زیرساخت های لازم برای استقرار این تسلیحات را نابود کند.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: «سلاح‌های هسته‌ای آمریکا جدی‌ترین مشکل امنیتی برای این قاره است».
وی خاطرنشان کرد: خواسته‌های ما در این زمینه بدون تغییر باقی می‌ماند و شامل حذف تمامی سلاح‌های هسته‌ای آمریکا از اروپا و همچنین تخریب زیرساخت‌های لازم برای استقرار این سلاح‌ها می‌شود.
این اظهارات در حالی بیان شد که ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد که کشورهای متحد رایزنی‌ها را در مورد لزوم آماده‌سازی تسلیحات هسته‌ای آغاز کرده‌اند. دبیرکل ناتو به روزنامه انگلیسی “دیلی تلگراف” گفت که ایالات متحده و متحدان اروپایی آن زرادخانه های هسته ای خود را در آینده نزدیک مدرن خواهند کرد.
زاخارووا همچنین نسبت به برنامه‌های ژاپن برای شرکت در رزمایش‌های نظامی آمریکا، از جمله آموزش خلبانان برای انجام ماموریت‌ها بر روی ناوهای هواپیمابر مجهز به سلاح هسته‌ای ابراز نگرانی کرد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین واشنگتن را به استفاده از ژاپن و کره جنوبی علیه روسیه و چین متهم کرد و افزود: ایجاد سناریوهای درگیری مسلحانه ژئوپلیتیکی با روی آوردن به سلاح های هسته ای تنش های بیشتری ایجاد می کند، صلح و ثبات را به خطر می اندازد و منطقه را در معرض فاجعه هسته ای قرار می دهد. .
زاخارووا سیاست آمریکا در قبال شبه جزیره کره را «تهاجمی» توصیف کرد و گفت: «واشنگتن در تلاش است تا منطقه دیگری را در هرج و مرج مطلق فرو برده و آن را به خاورمیانه دیگری تبدیل کند».
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این یک موهبت بزرگ برای آنها خواهد بود زیرا این قراردادهای جدید فرصت جدیدی را برای مجتمع نظامی-صنعتی آمریکا نشان می دهد تا نوعی انحصار را به شهروندان خود نشان دهد و به آنها ثابت کند که می توانند در این هرج و مرج عمل کنند. گفت. ».
زاخارووا همچنین هشدار داد که هرگونه تهدید احتمالی در مرزهای شرقی روسیه “از سوی مسکو با اقدامات مناسب پاسخ داده خواهد شد و به مسکو اجازه خواهد داد تا توان دفاعی خود را تقویت کند.”

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *