اخبار اخبار جهان

روزانه ده کودک در غزه یکی از اعضای خود را از دست می دهند

تبلیغات بنری

تحولات فلسطین؛

فیلیپ لازارینی، مدیر UNRWA در امان گفت: وی تأیید کرد که 10 کودک در غزه هر روز حداقل یک عضو خود را در نتیجه تجاوزات مداوم به نوار غزه از دست می دهند.

برای گزارش دادن سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما; ایمن صفدی وزیر امور خارجه اردن در نشست خبری مشترک با فیلیپ لازارینی رئیس آنروا در امان گفت: توانایی آنروا برای ایفای نقش خود در غزه به دلیل موانعی که رژیم اشغالگر بر سر راه فعالیت های این سازمان بین المللی قرار داده، کاهش یافته است.
وی افزود: بدون موضع قاطع جامعه جهانی که اسرائیل را ملزم به ارسال کمک به غزه کند، با فاجعه انسانی بزرگتر از آنچه اکنون شاهد آن هستیم مواجه خواهیم شد.
لازارینی گفت: آنروا نقش قهرمانانه ای در غزه ایفا می کند تا به مردمی که مورد تجاوزات وحشیانه قرار گرفته اند کمک کند. جامعه بین المللی باید نقش خود را در حفاظت از آنروا برای تکمیل نقش بشردوستانه خود در نوار غزه ایفا کند. آنروا یک نهاد بشردوستانه غیرقابل جایگزین است زیرا هیچ سازمان دیگری نمی تواند کاری را که اکنون در غزه انجام می دهد انجام دهد. تاخیر حتی یک روزه در نقش آنروا به معنای افزایش رنج بشر در نوار غزه خواهد بود.

نامزدهای مستقل طرفدار فلسطین در انتخابات پارلمانی بریتانیا پیروز می شوند
پنج نامزد مستقل حامی فلسطین در انتخابات پارلمانی بریتانیا در برابر نامزدهای احزاب اصلی این کشور پیروز شدند.
یکی از بزرگترین غافلگیری ها در شب انتخابات در انگلیس، کنار زدن جاناتان آشور نامزد مستقل از کرسی ای بود که به مدت 13 سال در منطقه لستر داشت. او یکی از پنج نامزد مستقل حامی آرمان فلسطین است که در انتخابات مجلس عوام بریتانیا بر احزاب اصلی پیروز شد. اما آنها در مقایسه با احزاب کوچک، به ویژه در مقایسه با حزب راستگرای اصلاحات، که یکی از احزاب راست افراطی متهم به اسلام هراسی است، یکی از بزرگترین سازمان ها محسوب می شوند.

اعترافات تکان دهنده جنایت سربازان صهیونیست در نوار غزه

تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی که سابقه حضور در تهاجم به نوار غزه را داشتند، اذعان داشتند زمانی که احساس خستگی می کردند، فلسطینی ها را صرفاً برای تفریح ​​و بدون هدف به قتل رساندند.
یک پایگاه خبری صهیونیستی اعترافات نظامیان اشغالگر درباره اقدامات و مشاهدات آنها در مناطق مختلف نوار غزه را منتشر کرد.
در این اعترافات آمده بود که نظامیان صهیونیست خانه های فلسطینی ها را آتش زده و اجساد آنها را در خیابان رها می کردند و گاهی اجساد را با بولدوزر در زیر زمین مخفی می کردند تا کاروان های بشردوستانه آنها را نبینند.

اولین لحظات بمباران گروهی از فلسطینی ها در بازار نصیرات غزه

روزنامه الاقصی تصاویری از اولین لحظات بمباران بازار نصیرات در مرکز نوار غزه توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

داستان زنی که تمام خانواده اش در بمباران اشغالگر شهید شدند
داستان زنی که برای تهیه شیر برای دخترش که 14 سال بعد به دنیا آمده بود از خانه بیرون رفت و پس از بازگشت دخترش و تمام خانواده اش زیر آوار بودند.
بعد از 14 سال من یک بچه به دنیا آوردم پدرش فوت کرد، مادرم رفت، خواهرانم رفتند و دیگر کسی برای من نماند.
به دنیا بگو تا جایی که ممکن است راحت و شاد زندگی کن، هیچکس ندارم.
من رفتم و به خدا قسم شیر و سیب زمینی را برای پسرم بردم تا بخورد.
به خانه آمدم و مادرم را ندیدم، پسرم را ندیدم، کسی را ندیدم، برادرم را ندیدم، پسرم را ندیدم.
تنها من زنده مانده ام به خدا می گویم امت اسلامی کجاست من فقط به خدا اعتماد دارم.
پسرم 14 سال بعد به دنیا آمد پدرش شهید شد و پسرم هم شهید شد.
من تنها ماندم، از خانه بیرون رفتم و وقتی برگشتم کسی زنده نبود.
اکنون جهان عرب و اسلام می خواهد چه کند؟
آیا آنها می خواهند به من پول بدهند؟
آیا می توانند پسرم را با پول برگردانند؟

انتقال و انتقال اجساد شهدا و مجروحان حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه بوریج

بر اساس گزارش الاقصی، بر اثر بمباران اردوگاه بوریج توسط هواپیماهای ارتش اشغالگر صهیونیستی، تعدادی از شهروندان فلسطینی از جمله کودکان شهید و مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

ویرانی عظیمی که در اردوگاه نور شمس طولکرم به صهیونیست ها وارد شد

الاقصی تصاویری از ویرانی گسترده صهیونیست ها در اردوگاه نور شمس در شرق طولکرم منتشر کرد.

هر روز ده کودک در نوار غزه یک عضو خود را از دست می دهند

اعتراف ژنرال بازنشسته صهیونیست: اگر جنگ ادامه پیدا کند، شکست ما قطعی خواهد بود

به گزارش الاقصی، اسحاق بریک، ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی گفت: باید بپذیریم که شکست خورده ایم و ادامه جنگ به پیروزی ما منجر نمی شود طول بکشد، شکست ما قطعی تر خواهد بود. از آنجایی که نمی توانیم حماس را شکست دهیم، چگونه می خواهیم حزب الله را شکست دهیم؟!

صهیونیست ها اعتراف کردند که حزب الله قادر است روزانه 4000 موشک پرتاب کند.
رسانه های رژیم صهیونیستی اعتراف کردند که حزب الله قادر است روزانه 4000 موشک به سمت سرزمین های اشغالی پرتاب کند.

هر روز ده کودک در نوار غزه یک عضو خود را از دست می دهند

گردان های قدس: نیروهای دشمن قادر به مقابله با رزمندگان ما نیستند

شبکه قدس سرایا القدس اعلام کرد: نبرد گردان طولکرم در اردوگاه نور شمس طولکرم را سرابی مرگبار می نامیم. دشمن نیروهای خود را برای جستجوی بمب های کار گذاشته شده توسط رزمندگان ما بسیج کرده بود، اما نتوانست آنها را نجات دهد.
رژیم اشغالگر پس از ناکامی در مقابله با رزمندگان دلاور ما، به تخریب جاده‌های امن، اموال عمومی، مغازه‌ها و خانه‌ها روی آورد تا مردم تاوان حمایت از مقاومت را بپردازند، اما این اقدام ما را با این دشمن ظالم یکپارچه خواهد کرد. ما را نابود کرد بنابراین، بیایید دوباره آن را بازسازی کنیم.
گردان های قدس افزود: این میزان از رشادت و فداکاری که رزمندگان ما در کرانه باختری از آن برخوردارند و توان روزافزون آنها حاصل تلاش رزمندگان این سازمان و سرداران شهید آن است که به راه خود ادامه می دهند.

هر روز ده کودک در نوار غزه یک عضو خود را از دست می دهند

جناح های فلسطینی: نتانیاهو در حال بررسی فشار نظامی بر غیرنظامیان است

به گزارش صفا، جناح های فلسطینی در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کردند: نتانیاهو به دنبال اعمال فشار نظامی بر غیرنظامیان است و همچنان به ناکام گذاشتن مذاکرات ادامه می دهد.
گروه های فلسطینی به ارتش اشغالگر درباره اخراج اجباری ساکنان غزه هشدار دادند. این گروه ها گفتند: ارتش قتل عام رژیم اشغالگر به فشار نظامی علیه غیرنظامیان ادامه می دهد. این امر دولت فاشیستی نتانیاهو را افشا می کند و نیت بد او را نسبت به تلاش های میانجیگران در مصر و قطر برای تثبیت آتش بس و توقف کشتار غزه نشان می دهد.

کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی نسبت به نادیده گرفتن تشدید جنگ و کشتار توسط دولت فاشیست نتانیاهو به ویژه در محله‌های غزه مانند شجاعیه، الطفاح و الدراج هشدار داد. و شهر قدیمی این گروه تایید کرد: هدف نتانیاهو تخلیه همه ساکنان این محله ها و انتقال آنها به جنوب است تا آنها را به زور از سرزمینشان بیرون کند و بزرگترین عملیات پاکسازی قومی تاریخ را انجام دهد.

هر روز ده کودک در نوار غزه یک عضو خود را از دست می دهند

ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطین در دمشق همچنین از میانجی‌گران خواست برای توقف مانورهای نتانیاهو و توقف جنایات او فوراً مداخله کنند. وی همچنین از هیئت های بین المللی در جامعه بین المللی و هیئت های سازمان ملل خواست تا مسئولیت حقوقی و بشردوستانه خود را بر عهده بگیرند.
جبهه دموکراتیک همچنین بر لزوم اتخاذ موضعی واحد در برابر جنگ و حمایت از کشورهای عربی و بین المللی برای مردم فلسطین تاکید کرد.
در همین راستا، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین تایید کرد که نتانیاهو از میانجی های این مذاکرات و حمایت آمریکا برای رسیدن به اهدافی که نتوانسته است بهره برداری کند. این جبهه تایید کرد که به قدرت مقاومت اطمینان کامل دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *