اخبار اخبار فرهنگی

روایت ده روز اول محرم در نمایشگاه روضه بهشت

تبلیغات بنری

نخستین گردهمایی نمایشگاه روضه بهشت ​​با نمایش آثار نقاشان در نگارخانه ابوالفضل آغاز شد.

روایت ده روز اول محرم در نگارخانه روزا بهشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد زرویی نصرآباد مدیر هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره نمایشگاه روضه بهشت ​​که فاز اول آن با نمایش ده اثر از ده نقاش پیشکسوت افتتاح شد، گفت: حوزه هنری: «روضه بهشت ​​تا پنج دهه دیگر هر بار که ده اثر از عاشورا به نمایش در می‌آید برگزار می‌شود».

وی مهمترین تفاوت نمایشگاه روضه بهشت ​​با دیگر نمایشگاه های عاشورایی را استفاده از شعر در کنار تابلوها دانست و گفت: در این نمایشگاه در کنار هر اثر یک بیت شعر مربوط به آن بر روی دیوار حک شده است. که نقش مهمی دارد. الدین شکیبا متولی نمایشگاه روضه بهشت ​​در رساندن معنای آثار به مردم گفت: اولین دیدار با روضه بهشت ​​با نمایش تابلوها برگزار شد. نشست دوم نمایشگاه پوستر، نشست سوم نمایشگاه خوشنویسی عربی، نشست چهارم نقاشی و نشست پنجم نمایشگاه آثار بزرگ با موضوع عاشورای امام است. حسین (علیه السلام) و واقعه هر یک از این بزرگواران در یکی از… تابلوها دیده می شود و حقیقت این است که این ده تابلو راویان ده اول محرم هستند.

لازم به ذکر است اولین گردهمایی روزا بهشت ​​تا پایان دهه اول ماه محرم الحرام برگزار می شود و بازدید از آن برای علاقه مندان رایگان است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *