اخبار اخبار اقتصادی

رشد ۳۳ درصدی درآمدهای گمرکی

تبلیغات بنری

رئیس کل گمرک ایران از افزایش 33 درصدی درآمدهای گمرکی در بهار 1403 نسبت به بهار سال گذشته خبر داد و از جمع آوری 49 هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی و واریز به خزانه در بهار امسال خبر داد.

به گزارش تیلا، محمد ریدوانی فر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی درباره عملکرد درآمدهای گمرکی در بهار 1403، اظهار داشت: 18 هزار و 500 میلیارد تومان وصول حقوق ورودی کالا داشتیم که رقم 51 را نشان داد. نسبت به سه ماهه اول سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: حجم حقوق ورودی وصول کالاها علاوه بر خودرو و تلفن همراه بالای 600 دلار، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، معدنی و کشاورزی و 22 ردیف درآمد گمرکی در سه ماهه نخست امسال 28 هزار و 300 میلیارد تومان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. تا بهار سال گذشته و 70 درصد رشد داشته است.

رئیس گمرک ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال 21 هزار و 700 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در گمرک وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال 1402 5 درصد افزایش داشته است.

رادوانی فر تایید کرد: مجموع مبالغ وصولی و واریز شده به خزانه از محل عوارض واردات کالا علاوه بر 22 ردیف درآمدی از محل گمرک و مالیات بر ارزش افزوده به 49 هزار میلیارد تومان یعنی 33 درصد افزایش رسید. نسبت به سال گذشته البته در محاسبه حقوق ورودی امسال نرخ ارز همچنان با نرخ 28 هزار و 500 تومانی سال گذشته است که تغییری نکرده است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *