اخبار اخبار عمومی

دستگیری ۱۱۴ کلاهبردار فروشنده سوالات کنکور

تبلیغات بنری

ویتا فراگا رئیس پلیس راهور با اشاره به اقدامات گسترده برای ارتقای امنیت کنکور سراسری ۱۴۰۳ از دستگیری ۱۱۴ کلاهبردار فروش سوالات کنکور خبر داد.

114 کلاهبردار فروش سوالات امتحانی دستگیر شدند

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، سردار وحید مجید در تشریح این خبر گفت: با اجرای مراحل تخصصی اطلاعاتی، عملیاتی و رصدی بیش از 570 سایت مجرمانه شناسایی و 158 نفر از مدیران آنها تحت تشریفات عملیاتی قرار گرفتند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: 114 نفر از مدیران و مدیران کلیدی صفحات، کانال ها و حساب های مربوط به فروش و تخصیص سوالات کنکور شناسایی، دستگیر و برای رسیدگی به پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس فتای فرجا گفت: همچنین 46 سایت اینترنتی که اقدام به فروش تجهیزات تقلب در امتحان کرده بودند، رصد شد که تاکنون 33 نفر در این رابطه دستگیر شده اند.

وی افزود: با بررسی پرونده های به دست آمده مشخص شد که بسترهای ارتباطی مجرمان شبکه های اجتماعی و خبرنگاران خارجی با تبلیغات در کانال ها و صفحات و دادن وعده های دروغین در هنگام طرح سوالات کنکور بوده اند.

رئیس پلیس سایبری کشور با اشاره به اینکه تاکنون نمونه سوالات مربوط به کنکور سراسری امسال از متهمان کشف نشده است، گفت: یکی از شگردهای کلاهبرداری این مجرمان تحویل نمونه سوالات قبلی است. امتحانات. سال ها.

این مسئول تصریح کرد: شهروندان هوشیار باشند و فریب این صفحات و کانال هایی را که هدفشان فریب داوطلبان کنکور است، نخورند و در صورت مشاهده موارد مشکوک؛ برای حفظ امنیت و شفافیت کنکور سراسری امسال باید ضمن تماس با شماره تلفن 096380 مرکز فوریت های سایبری موضوع را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

سه باند سازمان یافته را شناسایی کنید

سردار مجید گزارش داد: در جریان برخورد با باندهای سازماندهی شده، سه باند کلاهبردار به ارزش 106 هزار و 974 تیر (معادل بیش از 80 میلیارد ریال)، 20 واحد پول بهار آزادی کامل و 8 واحد پول بهار آزادی در این منطقه شناسایی و متلاشی شد. . همچنین 10 قطعه سکه ربع بهار آزادی، 2 قطعه سکه 200 سوت، 1 قطعه سکه 50 سکه و … کشف و ضبط و مقادیری سلاح شکاری غیرمجاز و 12 فشنگ نیز کشف و ضبط شد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *