اخبار اخبار سیاسی

دستور مخبر برای بررسی علت آتش‌سوزی بیمارستان قائم رشت

تبلیغات بنری

سرپرست رئیس جمهور تاکید کرد که استاندار گیلان در حال پیگیری علل آتش سوزی بیمارستان قائم رشت است.

برای گزارش دادن تیلااز اولین لحظات حادثه آتش سوزی در بیمارستان قائم رشت حدود ساعت 01:13 بامداد سه شنبه، محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و همچنین احمد واحدی وزیر کشور در چند نوبت با استاندار گیلان دیدار کردند. برخورد سریع با مصدومان و ایمنی آنها انجام شد و با بیمارستان بررسی ابعاد و علل آن انجام شد.

همچنین، سید محمود حسینی پور به عنوان فرستاده ویژه محمد مخبر عازم گیلان شد.

سرپرست رئیس جمهور و وزیر کشور همچنین درگذشت تعدادی از شهروندان در حادثه آتش سوزی بیمارستان قائم رشت را تسلیت گفتند و پیگیری استاندار گیلان در خصوص عملیات و علت حادثه را تایید کردند.

نماینده عالی دولت در کیلان در این تماس های تلفنی با ارائه گزارشی از حضور میدانی خود در محل حادثه و همچنین بیمارستان هایی که بیماران بیمارستان القائم به آنها منتقل شده اند، از پیگیری های این آزمایشگاه تقدیر کرد. وحیدی گفت: از ابتدای حادثه قانون عملیات انتقال و بستری و ادامه درمان بیماران به صورت اورژانسی در دستور کار قرار گرفت و بیماران این بیمارستان به مراکز درمانی مختلف منتقل شدند. از جمله بیمارستان های بورسینا، الرازی، ولایت، حشمت، الزهرا، پیروز لاهیجان، پارس، آریا و سومیسرا هستند.

اسدالله عباسی گفت: همچنین به منظور رسیدگی به امور بیماران، تیم کاری ویژه در فرمانداری تشکیل شد تا خدمات رسانی به آنها را پیگیری کند.

عباسی بیان کرد: همچنین برای بررسی علت حادثه آتش سوزی کارگروه فنی در استانداری گیلان برای پیگیری این موضوع تشکیل شد.

لازم به ذکر است استاندار گیلان با اطلاع از وقوع این حادثه آتش سوزی و حضور در محل، به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ارائه خدمات به موقع و رسیدگی ویژه به مصدومان تاکید و خطاب به وی خواستار شد. قربانیان.

با دستور عباسی بررسی ابعاد مختلف این حادثه و علت آن در دستور کار سازمان های امدادی و آتش نشانی قرار گرفت.

استاندار گیلان همچنین از بیمارستان های بورسینا، حشمت و الرازی رشت بازدید کرد و از تعدادی از بیمارانی که از بیمارستان القائم(عج) به این مراکز درمانی منتقل شده بودند عیادت کرد و از نحوه ارائه خدمات به آنها مطلع شد.

لازم به ذکر است بیمارستان خصوصی قائم رشت شامل 250 تختخواب حدود ساعت 1:13 بامداد روز سه شنبه دچار حریق شد و با تلاش نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت به طور کامل مهار شد.

142 بیمار در این بیمارستان به سایر مراکز درمانی منتقل شدند که متاسفانه تاکنون 9 نفر فوت کرده اند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *