اخبار اخبار عمومی

دستور دادستان تهران برای استانداردسازی محصولات زامیاد

تبلیغات بنری

دادستان تهران با اشاره به آخرین مهلت استانداردسازی محصولات تولیدی، به یک شرکت خودروسازی گفت: این شرکت موظف است تا پایان سال ۸۵ استاندارد برای تمامی محصولات تولیدی خود اخذ و هر ماه گزارش آن را به دادسرا ارائه کند. در مورد پیشرفت انجام شده در اقدامات.

برای گزارش دادن تیلا، علی صالحی دادستان کل تهران به همراه معاونان و مدیران سازمان های صنعت، معدن، تجارت و استاندارد استان تهران و مدیران و مدیران شرکت های خودروسازی از شرکت خودروسازی زامیاد بازدید کردند.

دادستان کل تهران در ابتدای این بازدید با مدیران برخی از شرکت های خودروسازی گفت و گو و مشکلات آنها را شنید و دستورات لازم را برای ارتقای تولید با بهره گیری از توانمندی های موجود در کشور و توان داخلی صادر کرد. کارشناسان

صالحی در ادامه به همراه مدیران فعلی از خطوط تولید و محصولات نهایی کارخانه بازدید کرد و در جریان روند تولید خودروهای این شرکت قرار گرفت و بر ارتقای کیفیت محصولات، عدم تحمیل هزینه های غیرضروری به مصرف کننده نهایی، جذب قطعات و نیز تاکید کرد. تنوع بخشیدن به محصولات

صالحی گفت: توقف تولید بدون ارائه محصول جایگزین، صنعت حمل و نقل کشور را تحت تاثیر قرار داده و موجب افزایش قیمت خودروهای تجاری، کامیون‌ها و کامیون‌های کوچک، افزایش دستمزد حمل‌ونقل و در نتیجه افزایش قیمت‌ها می‌شود. کالاها

وی افزود: الزامات مطرح شده از سوی سازمان ملی استاندارد در خصوص خودروها، خللی در تولید ایجاد نمی کند. بلکه هدف آن تولید خودروهای استاندارد و ارتقای ایمنی با توجه به نیاز مردم است تا شاهد کاهش خسارات جانی و مالی باشیم و مردم بتوانند از خودروهای با کیفیت داخلی استفاده کنند.

وی افزود: نبود خودروهای ویژه برای حمل کالا منجر به افزایش قیمت کالاها و تورم می شود، بنابراین تداوم تولید این نوع خودروهای استراتژیک باید در اولویت برنامه ریزی و توجه خودروسازان و مدیران اجرایی قرار گیرد. .

دادستان عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: با توجه به تعیین رهبر انقلاب اسلامی در سال 1403 در رابطه با جهش تولید با مشارکت مردم و در تحقق شعار سال، اقداماتی که منجر به آسیب باید با تمام تلاش از تولید و اشتغال جلوگیری کرد و در این شرکت خودروسازی نیز چهار هزار نفر به صورت مستقیم کار می کنند و تامین کنندگان و شرکت های تابعه نیز وجود دارند که باید از بیکاری در بین آنها جلوگیری شود.

وی با اشاره به مهلت اعلام شده برای استانداردسازی افزود: مهلت مشخصی به این شرکت خودروسازی زیر نظر دادستانی تهران برای ارتقا و دستیابی به 85 استاندارد داده می شود که سه مورد آن هنوز اجرایی نشده است و گزارش پیشرفت اقدامات باید به صورت ماهانه به دادستانی و سازمان ها ارائه شود. استاندارد ملی به گونه ای ارائه می شود که روند تکمیل مراحل یکسان سازی تحت نظارت و نظارت دقیق قرار گیرد.

صالحی در خصوص ارزیابی این بازدید گفت: در این شرکت شاهد بودیم که کارشناسان جوان اقدامات مهمی در جهت افزایش تولید، ارتقای کیفیت و تولید محصولات جدید انجام دادند.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در این شرکت خودروسازی گفت: مدیرعامل این شرکت در جلسه علنی روز گذشته مشکلات خود را با رئیس قوه قضاییه مطرح کرد. رئیس قوه قضائیه هم دستور حضور در میدان را صادر کرد. کمتر از 24 ساعت پس از صدور دستور، بازدید و مشکلات اعلام شده از شرکت مورد بررسی قرار گرفت و همزمان با بازدید، جلسه ای با مدیران مربوطه تشکیل شد تا راه حلی برای مشکلات ایجاد شود.

صالحی در پایان اعلام کرد: مقرر شد تولید محصولات این شرکت تا 10 تیرماه آینده که منجر به تعطیلی کارخانه التقدوم می شود، متوقف شود تا مشکل اخذ استاندارد محصولات برطرف شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از
تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *