اخبار اخبار جهان

حمایت از غزه دفاع از آینده لبنان و منطقه است

تبلیغات بنری

نعیم قاسم:

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که حمایت از غزه بر عهده همه اعراب و مسلمانان است و مردم و منافع کشورها جز با مقاومت قابل حفظ نیست.

نبرد در جنوب مانع از انجام مسئولیت های حزب الله در امور داخلی نمی شود.

شیخ نعیم قاسم افزود: ما آمادگی کامل برای انجام وظیفه خود در خصوص موضوع انتخاب رئیس جمهور را داریم و بین آنچه در جنوب لبنان و غزه می گذرد و موضوع انتخاب رئیس جمهور تفاوت قائل می شویم. همانطور که با وجود درگیری ها در جنوب، بسیاری از موارد را به تفصیل بیان کردیم. اما زندگی عادی برای مردم لبنان ادامه دارد. بنابراین ما قادریم همه چیز را جداگانه مدیریت کنیم.

مقاومت یک اصل اساسی در همه دولت های لبنان است

وی به وسوسه های برخی جریانات غرب محور در لبنان اشاره کرد و گفت: برخی می گویند مبارزه مقاومت در جنوب با دشمن مشروعیت ندارد و مردم لبنان آن را قبول ندارند. در پاسخ به این احزاب می گوییم که کشور توسط هیات وزیران اداره می شود و اگر به بیانیه های 19 دولت پیاپی لبنان از سال 1989 نگاه کنید، می بینید که همه این 19 دولت در مورد حق مقاومت صحبت کردند. .

این مقام حزب‌الله تأکید کرد: برخی دولت‌ها هم گفتند که ما به مثلث طلایی «ارتش، ملت و مقاومت» معتقدیم و برخی دولت‌ها حرف دیگری زدند و متن اظهارات خود را تغییر دادند. اما به هر حال مقاومت به عنوان یک اصل اساسی در لبنان باقی مانده است و اگر به چهار دولت گذشته برگردیم، اظهارات آنها از 15 فوریه 2024 در مورد تأیید حق مقاومت تغییری نکرده است.

شیخ نعیم قاسم گفت: حق شهروندان لبنانی برای مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل، مقابله با تجاوزات آن و بازگرداندن اراضی اشغالی لبنان در تمامی بیانیه‌های دولت‌های پیاپی لبنان مورد تاکید قرار گرفته است. این متن روشنی بر حقانیت مقاومت مردم برای مقابله با تجاوز، آزادسازی سرزمین و مبارزه با دشمن است.

وی ادامه داد: بنابراین هرکس بگوید ما خلاف نظر مردم کار می کنیم به او می گوییم مگر مردم نمایندگان خود را از طریق مجلس و دولت انتخاب نمی کنند؟ بنابراین، حمایت سیاسی دولتی رسمی وجود دارد که نشان دهنده پایگاه مردمی مقاومت است و هرکس به این رویکرد اعتقاد نداشته باشد، می تواند مخالف باشد، اما نمی تواند بگوید که مردم لبنان همین طور فکر می کنند.

حمایت از غزه وظیفه همه اعراب و مسلمانان است

شیخ نعیم قاسم به روند رویارویی کنونی با دشمن صهیونیستی اشاره کرد و تاکید کرد: زمانی که برای حمایت از غزه حرکت کردیم متقاعد شدیم که جایی برای نشستن و تماشای دنیای آزاد به اصطلاح پیشرفته ای که آمریکا و اروپا ادعا می کنند وجود ندارد. تشکیل محور واحد ظلم، ظلم و جنایت در کنار رژیم غاصب صهیونیستی. اما ما نباید از برادران خود در غزه که هر روز سلاخی می شوند حمایت کنیم و کاری انجام ندهیم.

قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان افزود: تنها محور مقاومت نیست، بلکه همه اعراب و مسلمانان باید از ابتدا برای دفاع از غزه حرکت می کردند و هرکس روحیه انسانی و وجدان انسانی دارد باید در کنار غزه بایستد. ” ما به کسانی که از غزه دفاع نمی کنند می گوییم اگر واقعاً انسان دوست هستید به ما بگویید در مقابل این بی عدالتی بزرگ در جهان و بی عدالتی و ظلم آمریکا و اسرائیل و حامیان آنها کجا ایستاده اید؟

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: تنها با مقاومت در چارچوب مثلث طلایی ارتش، میهن و مقاومت می توان سرزمین های اشغالی را از دست دشمن بازگرداند و تجربه ثابت کرده است که هر پیشنهادی در ارتباط با امنیت و شورا، سازمان ملل و قدرت های بزرگ به اشغال و آسیب بیشتر به سرزمین ها و منافع میهن منجر خواهد شد. هر پیروزی و رهایی که در لبنان حاصل شد به برکت همین مثلث طلایی بود.

این مقام حزب الله در پایان گفت: بنابراین حمایت ما از غزه در واقع دفاع از خود لبنان محسوب می شود و این نبرد حمایتی جزء لاینفک آینده لبنان و کل منطقه است. بخش بزرگی از عملیات‌های دشمن صهیونیستی که در آن رزمندگان و برادران ما به شهادت رسیدند، ناشی از حملات هوایی این رژیم در سال‌های 2006 و 2013 بود. دشمن اطلاعات زیادی از کشور و حاکمیت ما جمع آوری کرد

به لبنان حمله کرد؛ پس چرا در برابر این دشمن جنایتکار سکوت می کنیم و جلو نمی رویم؟ ما وظیفه خود را برای مقابله با دشمن انجام می دهیم و از دیگران می خواهیم که مسئولیت خود را در این زمینه بر عهده بگیرند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از
تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *