اخبار اخبار جهان

حامیان صدام در جنایت سردشت؛ حامی جنایت صهیونیست‌ها در غزه

تبلیغات بنری

سرپرست وزارت امور خارجه در مراسم گرامیداشت بمباران شیمیایی شهر سردشت گفت: واقعیت تلخ و تهدید مستقیم، ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است که جامعه جهانی باید جلوی آن را بگیرد.

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به تهدید رژیم صهیونیستی به استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم غزه گفت: هرکس از جنایات رژیم صدام حسین علیه مردم سردشت حمایت کرد، اکنون از جنایات این رژیم حمایت کرده است.

آقای باقری در مراسم گرامیداشت بمباران شیمیایی سردشت افزود: واقعیت تلخ و تهدید مستقیم، ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است که جامعه جهانی باید جلوی آن را بگیرد.

وی تصریح کرد: تعلل و مماشات با جهانیان به ویژه غربی ها زمینه ساز تداوم این جنایات شده است.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین گفت: حدود ده هزار ایرانی با سلاح های کشتار جمعی که در اختیار رژیم صدام بود به شهادت رسیدند و کشورهای غربی در تجهیز صدام به این سلاح ها نقش موثری داشتند.

باقری اضافه کرد: مماشات با آمریکا و متحدانش یکی از عوامل اصلی تداوم این رویه غیرانسانی بود و شورای امنیت سازمان ملل از انجام هرگونه اقدام موثر برای توقف این جنایات خودداری کرد.

وی گفت: همین کشورها هنوز اجازه نمی دهند داروهای بیماران شیمیایی وارد ایران شود.

سرپرست وزارت امور خارجه سلاح های کشتار جمعی را مهم ترین تهدید صلح جهانی دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز تنها به تولید این سلاح ها تمایل نداشته است، بلکه در صدد نابودی آن است.

باقری گفت: در چهار دهه گذشته، دولت ایران از هیچ تلاشی برای درمان جانبازان شیمیایی فروگذار نکرده است، اما تحریم‌های یک‌جانبه برای جلوگیری از ورود دارو همچنان بر زخم‌های جانبازان نمک می‌افزاید.

وی خواستار پاسخگویی کشورهایی شد که به رژیم صدام تسلیحات شیمیایی دادند.

مراسم بزرگداشت بمباران شیمیایی سردشت و روز ملی مبارزه با سلاح های شیمیایی و بیولوژیک با حضور سرپرست وزارت امور خارجه، نمایندگان کشورهای خارجی و جمعی از جانبازان شیمیایی در معاونت سیاسی برگزار شد. و مطالعات بین المللی برای وزارت امور خارجه.

در ابتدای این مراسم، مدیرکل سازمان منع تسلیحات شیمیایی در پیامی ویدیویی بر نابودی زرادخانه های شیمیایی جهان تاکید کرد.

آقای فرناندو آریاس تاکید کرد: همه کشورها باید به کنوانسیون سلاح های شیمیایی پایبند باشند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *