اخبار اخبار فرهنگی

جشن کافه همدلی برای غدیر برگزار می شود

تبلیغات بنری

مسئول برنامه فرهنگی کافه همدلی گفت: بیش از 100 خانواده غرب تهران امروز در کافه حمدعلی غدیر جشن می گیرند.

به گزارش خبرگزاری صدف سیما، صدیقه صدیق زاده مسئول اجرای برنامه فرهنگی کافه همدلی با حضور در برنامه سلام خبرنگار گفت: امروز تعدادی از نوجوانان و دانش آموزان دبستانی به همراه خانواده هایشان در حال برگزاری این برنامه هستند. جشن کافه حمدلی در غدیر با راه اندازی کمپین های مختلف.

صادق زاده در ادامه صحبت های خود درباره نحوه برگزاری این جشن اظهار کرد: ما جمعی از خانواده های غرب تهران هستیم که به خاطر فرزندانمان دور هم جمع شده ایم. راه اندازی کافه ایمدلی ایده معلم بچه هایمان بود و ما هم پذیرفتیم که در این جشن ها و کمپین ها با بچه هایمان شرکت کنیم مدرسه در مدرسه ابتدایی نوجوانان هدف اصلی این بود که بتوانیم یک جشن را در سطح محلی برگزار کنیم، همه آن را دوست دارند و توسط طبقات مختلف مردم استفاده می شود.

وی در خصوص قسمت های مختلف این جشن افزود: جشن کافه همدردی از سه قسمت کلی تشکیل شده است، قسمت پذیرایی با نذوراتی که این پسران با تلاش خود تهیه کردند و منوی این قسمت را طراحی کردند و در این لیست قرار دارند. چیزهایی که به عقیده آنها محبوب ترین است و توانایی مالی برای تهیه آن را دارند، و آنها بخش دیگری از یک سری غذاها را شامل می شوند که شامل ارائه اسباب بازی، غذای مقدس و اسقف محله ایلخانی می شود.

مسئول برنامه های فرهنگی کافه همدلی درباره این سه کمپین توضیح داد: در کمپین گروهی از دوستان حضور دارند که وقت خود را در اختیار خانواده ها قرار می دهند و با کودکان بازی می کنند کمپین نذری است که همه خانواده‌ها بازی‌های سالمی دارند حدود 110 بسته جشن برای محله و خانه تهیه شده است که این بسته ها در روز جشن به عنوان هدیه به خانواده ها ارائه می شود. این خانواده ها قرار است بسته ها را به منطقه خود ببرند و آنجا جشن بگیرند، یعنی از دل این جشن 110 جشن محلی و 110 جشن خانگی متولد می شود و از این جشن ها عکس و فیلم می گیرند و به اعضای کافه تسلیت می گویند.

صدیق زاده ادامه داد: تهیه غذای متبرک یکی دیگر از بخش های این جشن است، به گونه ای که اگر به رستوران بروید و هزینه غذا را پرداخت کنید اما غذا نخورید، این غذاها در اختیار خانواده های نیازمند قرار می گیرد و بر اساس میزان کوپن غذا بین آنها توزیع می شود. جمع آوری شده و این کوپن ها بین خانواده ها توزیع می شود. قسمت سوم رادیو الحمدلی است که تماما متعلق به نوجوانان است و از ابتدا توسط نوجوانان طراحی شده است و شامل برنامه هایی از قبیل مداحی، ترتیل، شعر و ترانه است که به صورت زنده اجرا می شود.

وی افزود: برخی از این پسرها خواهر دارند و برای این خواهران برنامه ریزی کردند که در جشن شرکت کنند و این خواهران به وسط میدان آمدند و همکاری کردند که مثلاً همین دختران یک غرفه عکس گذاشتند و با آنها عکس گرفتند آنها گوشی های خاص و به عنوان هدیه کوچک و یادگاری به مهمانان داده می شود. دختران در قسمت‌های مختلف و پشت صحنه به پسران کمک می‌کنند، تا جایی که می‌توانند در اجرای جشن به مادران و خواهران کمک می‌کنند، اما کار اصلی همچنان در دست پسران است، همچنین حمایت والدین بر عهده والدین است. کار می کنیم و ما واقعاً باید به آنها کمک کنیم، زیرا ازدحام جمعیت زیادی است که به مهمانی می آیند در گرفتن سفارش، پدر و پسر قرار است این کار را انجام دهند، یعنی نقش ها بین اعضای خانواده در کافه همدردی و همه تقسیم می شود. در ایجاد آن شرکت می کند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *