اخبار اخبار تکنولوژی

جزئیات مذاکرات تیک‌تاک با دولت آمریکا قبل از تصویب قانون ممنوعیت

تبلیغات بنری

در اسناد فاش شده فاش شد.

اسناد دادگاه اخیراً به بیرون درز کرده است که جزئیات تلاش های TikTok برای جلوگیری از ممنوعیت در ایالات متحده را نشان می دهد.

برای گزارش دادن تیلا به گزارش یورونیوز، اسناد فاش شده در این هفته جزئیات مذاکرات تیک تاک و دولت آمریکا را قبل از امضای قانون ممنوعیت این شبکه اجتماعی و درخواست استرداد آن در آمریکا پوشش می دهد.

TikTok در نامه‌ای که قبل از امضای این قانون به یکی از مقامات ارشد وزارت دادگستری ایالات متحده فرستاده شد، دولت بایدن را به «فریب سیاسی» متهم کرد.

این اسناد جزئیات مذاکرات بین TikTok و کمیته ایالات متحده برای سرمایه گذاری خارجی، یک نهاد بین سازمانی که معاملات شرکتی مرتبط با نگرانی های امنیت ملی را بررسی می کند، از ژانویه 2021 تا اوت 2022 را شرح می دهد.

TikTok اعلام کرد که این بحث‌ها در نهایت منجر به تهیه پیش‌نویس یک توافق‌نامه امنیتی 90 صفحه‌ای شد که ByteDance را ملزم به اجرای قوانین سخت‌گیرانه‌تر در مورد داده‌های کاربران ایالات متحده می‌کرد، بر این اساس، TikTok نیز موظف شد: به کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در آمریکا اجازه دهد تا پلتفرم را تعلیق کند. با قوانین مطابقت ندارد.

وکلای TikTok گفتند کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده پس از ارائه پیش نویس توافق نامه در آگوست 2022، تمام مذاکرات با ByteDance را به حالت تعلیق درآورد.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که به طور مستمر نسبت به تهدید کشورهایی که می توانند از انواع فناوری ها (مانند اپلیکیشن ها و برنامه های تلفن همراه) علیه شهروندان آمریکایی استفاده کنند، هشدار داده است. انتظار می رود این مناقشه یکی از بزرگترین نبردهای حقوقی در تاریخ فناوری و اینترنت باشد

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *