اخبار اخبار ورزشی

جام جهانی پاراوزنه برداری؛ ۲ نشان طلا بر گردن غریب‌شاهی

تبلیغات بنری

ملی پوش وزنه بردار کشورمان در جام جهانی گرجستان دو مدال طلا کسب کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما ، در ششمین روز از رقابت های جام جهانی وزنه برداری افراد با نیازهای خاص به میزبانی گرجستان، علی اکبر قریب شاهی در دسته 107 کیلوگرم به پله صعود کرد و توانست مهار کند. وزن 230 کیلوگرم در اولین حضورش. آن حرکت می کند. وی در حرکت دوم وزنه 235 کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم وزنه 240 کیلوگرمی را بالای سر برد و در جایگاه نخست ایستاد و به مدال طلا دست یافت. او همچنین مدال طلای همه جانبه را از آن خود کرد.

در این وزن نمایندگان ازبکستان مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

محسن بختیار پیش از این در وزن 59 کیلوگرم مدال برنز، امیر جعفری در وزن 65 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و روح الله رستمی از کسب مدال بازماند و سیدحمید صالحی پور به مقام چهارم رسید.

در ادامه این رقابت ها مهدی صیادی و احمد امین زاده در دسته 107 کیلوگرم پرو به مصاف رقبای خود می روند.

این پنجمین دوره جام جهانی پارالمپیک در سال 2024 است و آخرین رویداد این ورزش قبل از پارالمپیک در پاریس است. در این دوره 329 ورزشکار از 71 کشور شانس خود را برای کسب سهمی از بزرگترین رویداد ورزشی پایتخت گرجستان برای رده بندی پارالمپیک پاریس امتحان می کنند.

در این مسابقات گرجستان با 16 ورزشکار، ازبکستان با 9 ورزشکار، چین با 8 ورزشکار و تیم ملی ایران با 7 ورزشکار بیشترین نماینده را در بخش مردان دارند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *