اخبار اخبار اقتصادی

تولید نفت به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسیده است

تبلیغات بنری

وزیر نفت:

وزیر نفت با بیان اینکه هر 100 هزار بشکه نفت سالانه 2.8 میلیارد دلار برای کشور تولید می کند، گفت: تولید نفت از 2 میلیون و 200 هزار بشکه در روز به 3 میلیون و 600 هزار بشکه افزایش یافت.

تولید نفت به 3.6 میلیون بشکه رسید

به گزارش خبرگزاری سیدواسیماجواد اوجی در حاشیه جلسه شورای دولت در جمع خبرنگاران گفت: هر صد هزار بشکه نفت اضافه شده به تولید سالانه 2.8 میلیارد دلار برای کشور درآمدزایی دارد. البته در سه سال گذشته این اتفاق افتاد و تولید نفت از 2 میلیون و 200 هزار بشکه در روز به 3 میلیون و 600 هزار بشکه رسید.

وزیر نفت یکی از راه های جلوگیری از کسری بودجه و افزایش منابع درآمدی دولت را تولید نفت عنوان کرد و افزود: همچنین ذخیره هیدروکربن های مایع از مرز 153 میلیارد بشکه عبور می کند و هر چه بیشتر می توانیم تولید نفت را افزایش دهیم. سطح آن را بالا ببرد و با افزایش ظرفیت پالایشگاه، درآمدهای ارزی افزایش یابد و اتفاقات خوبی برای دولت و توان اقتصادی دولت افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ده ها هزار نفر متخصص نخبه در وزارت نفت وجود دارد که از توانمندی های آنها بهره برداری می شود، تاکید کرد: این اتفاقات خوب با توان داخلی محقق می شود و امیدواریم این پیشرفت هایی که حاصل شده است ادامه داشته باشد.

اوجی با اشاره به فصل تابستان، سفرهای بین شهرها و تمهیداتی که این وزارتخانه در خصوص ذخایر بنزین در دست بررسی دارد، خاطرنشان کرد: در بحث بنزین رویکردهای ارزان قیمتی را در پیش گرفتیم و توانستیم مصرف بنزین را مدیریت کنیم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *