اخبار اخبار فرهنگی

تهیه پرونده ۳ روستا برای ثبت در زنجیره دهکده‌های جهانی گردشگری

تبلیغات بنری

معاون گردشگری استانداری اردبیل از تهیه پرونده سه روستای هدف گردشگری با هدف ثبت نام در مجموعه دهکده های گردشگری بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یحیی نگرغاب گفت: پرونده سه روستای واجد شرایط استانداری اردبیل برای ثبت در مجموعه دهکده های جهانگردی به معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی تهیه و ارسال می شود. .

معاون گردشگری استانداری اردبیل افزود: مجموعه دهکده های گردشگری بین المللی زیر نظر یونسکو و دو روستای برندک و کیزج از شهرستان خلخال و روستای مویل از شهرستان مشگین شهر در حال انتخاب و گنجاندن است. به قابلیت ها موجود در این روستاها در فهرست نهایی روستاهای ایران قرار گرفته و در سال 2025 معرفی خواهند شد.

وی تاکید کرد: بسیاری از روستاهای استانداری اردبیل قابلیت طراحی در سطح جهانی را دارند، اما به دلیل محدودیت انتخاب سه روستا و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد روستاهای منتخب از جمله برجسته بودن به عنوان قطب گردشگری، بافت روستایی است. ، تولید محصولات بومی و کشاورزی، این سه روستا از استانداری اردبیل انتخاب شدند و نگرغاب ادامه داد: پروژه روستاهای هدف گردشگری در سطح ملی و جهانی در جهت رونق گردشگری در استان و توسعه محلی عمل خواهد کرد. انتظار می رود متولیان امر در توسعه زیرساخت های این روستاها همکاری لازم را داشته باشند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *