اخبار اخبار اقتصادی

تمایل جدی دولت به واگذاری مدیریت خودروسازان

تبلیغات بنری

وزیر سکوت کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای عالی بورس از تمایل جدی دولت برای واگذاری مدیریت شرکت های خودروسازی خبر داد.

تمایل جدی دولت برای واگذاری مدیریت خودروسازان

به گزارش خبرگزاری صدف سیما، دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای عالی بورس با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، عباس علی آبادی و مجید اشکی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی و سایر اعضا در این شورا تشکیل شدند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه درباره ظرفیت تولید خودرو در کشور اظهار داشت: با توجه به محدودیت های ارزی در حوزه خودرو، ضمن تلاش برای تشدید نظارت در این بخش، سامانه نظارت پیش آگهی نیز ایجاد شد. که بر اساس آن شرکت های خودروسازی ایجاد شده اند، تولیدکنندگان برای دریافت ارز مورد نیاز باید برنامه های خود را به طور مشخص به وزارت امنیت ارسال کنند.

علی آبادی با تاکید بر اینکه این اقدام باعث کاهش تولید در دوره ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد تا شرکت ها بتوانند خود را با این موضوع تطبیق دهند، ابراز امیدواری کرد در ماه های تیر و مرداد و تا سال آینده ظرفیت تولید افزایش یابد. پایان سال با رشد تولید از یک میلیون و 335 هزار دستگاه به یک میلیون و 700 هزار دستگاه.

وی گفت: وزارت ایمنی همچنین آمادگی دارد با در نظر گرفتن کارآمدی دولت و شرکت‌ها، کرسی‌های مدیریت دولتی در کارخانه‌های خودروسازی را واگذار کند.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای افزایش تولید برق گفت: ظرفیت جدید برق کشور به 2 هزار و 144 مگاوات رسید که یک هزار و 144 مگاوات آن توسط بخش صنعت تامین شده است.

وی با اشاره به پیشنهادات ارائه شده در خصوص اقدامات بخش صنعت برای صرفه جویی در مصرف برق، گفت: صنعت می تواند برق حاصل از تامین خانوارها را به عنوان یکی از مشوق های صرفه جویی در مصرف برق از مردم به قیمت برق صنعتی خریداری کند. مصرف قرار گیرد.

وزیر صامت اضافه کرد: از سوی دیگر تلاش شده است تعداد زیادی از موتورهای کولر گازی خانگی با موتورهای جدید جایگزین شوند و در صورت تحقق این امر می توان شاهد صرفه جویی حدود 30 درصدی برق در بخش خانگی باشیم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *