اخبار اخبار تکنولوژی

تصویب عرصه و حریم شهر قدیم جیرفت

تبلیغات بنری

نقشه و ضوابط محدوده شهر قدیم جیرفت برای جلوگیری از هرگونه تجاوز و تصرف در این منطقه شناسایی و تصویب شده است.

برای گزارش دادن تیلا; مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اعلام این خبر گفت: نقشه و مقررات حریم و محدوده شهر باستانی جیرفت (شهر دگیانوس) که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. صدور مصوبه شماره 1345 شورای حرم از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی.

سعید شاهرخی افزود: حوزه حریم کاری فوق الذکر تحت حمایت و نظارت این اداره کل است و هرگونه مداخله در حوزه حریم خصوصی و تخطی از کنترل های حفاظتی مقرر طبق مواد 558 تا 569 کتاب پنجم جرم تلقی می شود. قانون مجازات اسلامی، مجازات‌ها و مجازات‌های بازدارنده دارد و مرتکب جرم مشمول مجازات‌های قانونی است.

با اشاره به اینکه وسعت و ویژگی بناهای تاریخی با توجه به درجه اهمیت اثر و بر اساس کاوش و گمانه زنی در محدوده آثار تعیین می شود، خاطرنشان کرد: محدوده و ویژگی مصوب آثار پس از ابلاغ به وزیر فرهنگی میراث، گردشگری و صنایع دستی به استاندار کرمان، از استاندار به مسئولان دستگاه های خدمات رسان در استانداری ابلاغ می شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه آثار تاریخی نمایانگر گذشته فرهنگی و زندگی نیاکان ما هستند، گفت: نسل های آینده نیز باید با پیشینه، تاریخ و نحوه زندگی نیاکان خود آشنا شوند و تنها راه این کار حفظ آثار تاریخی و تاریخی است. آثار ملی

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *