اخبار اخبار تکنولوژی

تخصیص اعتبار لازم برای مرمت مسجد جامع گلپایگان

تبلیغات بنری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به استان اصفهان از اختصاص اعتبار برای مرمت مسجد گلپایکان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ عزت الله ضرغامی گفت: بدون شک این مسجد عظیم تاریخی با بیش از 900 سال قدمت و شباهت کامل به بسیاری از مساجد تاریخی مناطق مختلف ایران، نماد بارز تمدن غنی اسلامی ایران در غرب استان اصفهان است. .

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای مرمتی این مسجد تاریخی از جمله نفوذ رطوبت به دیوارها، سقف و گنبد، امسال بیش از 30 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت این مسجد و در صورت نیاز اعتبارات لازم برای مرمت آن اختصاص یافته است. به خصوص که برای تکمیل بازسازی گنبد عظیم آن اختصاص داده خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که نمازگزاران بتوانند در این مسجد 900 ساله مانند اجداد خداجوی ما راحت‌تر به عبادت بپردازند.

آقای عزت الله ضرغامی در سفر به شهرستان گلبایگان از آثار تاریخی امامزاده 17 تن، بازار تاریخی و برج فانوس گلبایگان بازدید کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه این بازدید گفت: گلبایگان شهری تاریخی و یکی از محورهای اصلی توسعه تمدن اسلامی در غرب استان اصفهان با توجه به تعدد آثار تاریخی است و قدمت گرانبهای این آثار، شرایط لازم را برای افزایش بودجه مرمت در گلبایگان فراهم کنیم.

آقای عزت الله ضرغامی با حضور در حرم مطهر هفده امام گلپایکان که شامل بنایی تاریخی از دوران صفویه است، از شأن این امامان که از نوادگان امیرالمومنین علی (علیه السلام) هستند، تجلیل کرد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *