اخبار اخبار عمومی

تحریم کنندگان ایران در مبارزه با مواد مخدر، خودشان را تحریم کردند

تبلیغات بنری

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم‌شدگان با تحریم ایران در مبارزه با مواد مخدر بدون اطلاع خود را تحریم کردند و آنها را در ورطه مشکلات رها کردند.

به گزارش خبرنگار تیلا، سردار سرتیپ احمد رضا رادان در مراسم گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: حضور میلیون ها معتاد در جهان و حضور میلیون ها نفر آسیب دیده از اثرات مواد مخدر در دنیا به دنیا نشان می دهد که مشکلات کشورها در بخش عمده ای از مسائل مربوط به موضوع مواد مخدر است.

با اشاره به اینکه امروز افتخار می کنیم که جمهوری اسلامی ایران با 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در دنیا پیشتاز است، قطعاً امروز کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی اینگونه نبودند درگیری با موضوع مواد مخدر شدیدتر بود و جوانان بیشتری در این زمینه گم می شدند و به سمت انحطاط در جامعه می رود.

وی با بیان اینکه امروز در مبارزه با مواد مخدر پیشگام بی بدیل هستیم، گفت: امروز هیچ نشانه ای از کاهش کشت آن دیده نمی شود و یکی از دلایل افزایش سطح زیرکشت آن در کشور همسایه، وجود مواد مخدر بوده است. آمریکایی ها در آن کشور، نه تنها در دوره حضور آمریکایی ها در این کشور، شاهد کاهش چشمگیر نبودیم، بلکه شاهد افزایش قابل توجهی در کشت مواد مخدر بودیم شروع نابودی جوانان کشورهای جهان در زمینه مواد مخدر.

امروز هیچ نشانه ای از کاهش کشت مواد مخدر نمی بینیم و یکی از دلایل اصلی کاهش نشدن کشت مواد مخدر در کشور همسایه، آثار حضور دو دهه ای آمریکا در افغانستان بود و این حضور منجر به نابودی شد. از جوانان کشور

فرمانده فرجه افزود: با افزایش کشاورزی، روند افزایش ترانزیت و مصرف به وجود آمد و این امر بیشتر جوانان و کشورها را شامل می شد. این داستان همیشه مغرورانه است، جز ویرانی و نیستی چیزی به ارمغان نمی آورد و تنها با دروغ و عملیات روانی، ذهن مردم جهان را به سمتی غیر از واقعیت سوق می دهد.

سردار رادان خطاب به کشورهای غربی گفت: اگر تلاش مردم و رزمندگان ما در جمهوری اسلامی ایران نبود، می دانستید که درگیری های شما بر سر موضوع مواد مخدر در کشورتان بیشتر از گذشته می شد و ممکن بود به خطر بیفتد. جوانان و قدرت اندیشه در کشور شما.

فرمانده کل نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مشمول ممنوعیت شدید مبارزه با مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: به ما گفتند که این ممنوعیت ها هوشمندانه است، اما عجیب این است که در این زمینه ما این ممنوعیت را انجام ندادیم. فقط هوش و ذکاوت صاحبان ممنوعیت را ببینید، اما تصویر آن را دیدیم. حقیقت این است که طرفداران تحریم با تحریم ما در مبارزه با مواد مخدر خود را مجازات کردند و چون ما در تحریم هستیم ممکن است برخی از جنبه های مبارزه با مواد مخدر با کاستی هایی مواجه شود که بیشترین آسیب را متوجه کسانی می کند بدون اطلاع آنها ما را تحریم کردند و خود را در ورطه مشکلات قرار دادند.

سردار رادان افزود: رفع تحریم به خودشان و کشورشان کمک می کند و باید این کار انجام شود. در دورانی که ایران مبارزه با مواد مخدر را آغاز کرد، برای اثبات این شعار که رهبر عزیز انقلاب فرمودند: مبارزه با مواد مخدر در خدمت بشریت است، جوانان عزیزی را در سراسر کشور از دست دادیم.

وی با بیان اینکه در این مأموریت به همه بشریت و مردم جهان خدمت می کنیم و به این امر افتخار می کنیم، اظهار داشت: امروز کشور ما در بحث مبارزه حافظ جوانان کشورهای مختلف است. این مسیری که ما در مسئله مبارزه طی کردیم، مسیری طولانی و بسیار سخت است که مجاهدان و مردان مبارزه با مواد مخدر در مرزهای جمهوری اسلامی و در عمق شهرها و روستاها با فداکاری عاشقانه و جهادی ظاهر شدند. مسیر.

فرمانده دیده بان همچنین به کشف بیش از 130 تن مواد مخدر در سال 1403 هجری قمری اشاره کرد و افزود: این بدان معناست که کشاورزی همچنان رو به افزایش است و درآمدها ادامه دارد.

سردار رادان گفت: ما امسال در مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیدیم و سال گذشته بیش از 20 شهید در مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیدند و امسال اولین شهید ما در مبارزه با مواد مخدر شهید شد.

فرمانده انتظامی کشور افزود: انتظار داریم دبیرکل سازمان ملل متحد بتواند این واقعیت را به جایی برساند که درگیری جهانی مستمر و به هم پیوسته است. مبارزه ای که از تداوم و همبستگی برخوردار نباشد نمی تواند این تلاش را به بالاترین سطح موفقیت برساند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *