اخبار اخبار عمومی

تأکید اژه‌ای بر دیده‌بانی قوی دستگاه‌های اطلاعاتی

تبلیغات بنری

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید متوجه توطئه‌های دشمن باشند و بفهمند که چگونه و با چه روش‌هایی از تضعیف موقعیت و انفعال نیروها جلوگیری کنند.

برای گزارش دادن محسنی اجایی طی سخنانی در چهاردهمین جشنواره مالک اشتر سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تیلا حجت الاسلام والمسلمین ایرنا با بیان اینکه در 45 سال گذشته نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای نظام جمهوری اسلامی کار کرده و رشد کرده است و تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاسداری از نظام و دستاوردهای ارزشمند آن است. بنابراین، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد بسیار مهم و مؤثر است. با این اصل، درک اهمیت سازمان حفاظت اطلاعات سپاه مهم است. این سازمان از جایگاه بالایی برخوردار است زیرا وظیفه حفاظت و حراست از تک تک نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، مکان‌ها، اطلاعات و موارد دیگر را بر عهده دارد.

رئیس قوه قضاییه در تشریح وظایف دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی گفت: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما باید با رویکرد پیشگیرانه و پزشکی هوشیار بوده و از قدرت های نظارتی و نظارتی قوی برخوردار باشند. دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما باید دائماً از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن و روش‌های ورود و نفوذ آنها آگاه باشند و بفهمند که چگونه و از چه راه‌هایی از تضعیف موقعیت و انفعال نیروها جلوگیری کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما با وجود کسب موفقیت های بزرگ نباید به خود، ابزار، تجربیات و دستاوردهای خود افتخار کنند، اگر مغرور و غفلت کنیم، این نقطه شروع نفوذ شیطان است. و شیاطین.

رئیس قوه قضائیه گفت: خدمت به اسلام و نظام و مردم تحت لوای ولایت فقیه نعمت بزرگی است و برای قدردانی از این نعمت بزرگ باید تقوا، وحدت و وحدت را افزایش دهیم. اطاعت به نگهبان و همچنین تلاش های ما. ما باید نهایت دقت و اهتمام را داشته باشیم تا خدای ناکرده مسائل دنیوی به تلاش و اخلاص ما لطمه نزند.

رئیس کل دادگستری همچنین به تشریح و تشریح ابعاد مختلف کار حفاظتی و اطلاعاتی و برخی از مواردی که ممکن است در این زمینه با یکدیگر تعارض داشته باشد و یا در دو دسته مهم و مهم قرار گیرند، بیان کرد: در شرایط عادی حسن نیت نسبت به همنوع و هم کیش و همکارتان ارزشمند تلقی می شود، اما وقتی در مقام حفاظت و اطلاعات قرار دارید، اگر کوچکترین قصوری مرتکب شوید، خدای ناکرده خسارات و مصیبت وارد می شود. رخ خواهد داد و اکنون مسئله اساسی و مهم این است که در چنین شرایطی چگونه باید عمل کرد تا ذهن ما مضطرب نشود و در اینجا اصول و معیارهای شفاف و روشنی اعمال شود؟

به طور معمول، ما باید نسبت به همه مردم حسن نیت داشته باشیم

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی افزود: همه ما می دانیم و می دانیم که جاسوسی از حریم شخصی افراد گاهی منع قانونی دارد. اما گاهی انسان در شرایطی قرار می گیرد که برای حفظ خود و کل گروه، باید به وظیفه خود عمل کند و مراحل مختلف پیش بینی، پیشگیری و خنثی سازی را بررسی کند; در چنین شرایطی، موقعیت خطرناکی پیش می آید; اصل 25 قانون اساسی می گوید هر نوع نظارت جز به حکم قانون ممنوع است. لذا طبق قانون و در راستای وظیفه جلوگیری از نفوذ و نفوذ دشمن و جلوگیری از آلودگی فرد و گروه، امکان جاسوسی وجود دارد. اما در این زمینه نیز نباید انتظار داشت که همه موانع از سر فرد و دستگاه جاسوسی برداشته شود. در اینجا باید سازوکار ثابت و منسجمی برای انجام وظیفه و مسئولیت برای جلوگیری از آلودگی فرد و گروه و عدم تخطی از شمول شرع و قانون در راستای تحقیق وجود داشته باشد.

توضیحات رئیس قوه قضاییه در خصوص لزوم به روز رسانی قوانین

رئیس قوه قضائیه گفت: مسلم است که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما برای حفاظت از نیروها و دارایی‌های خود نیازمند استفاده از روش‌های نوین و استفاده از ابزارهای فناوری روز هستند. در این عرصه باید مقتضیات زمان و تغییرات و تحولات مربوط به تاکتیک های دشمن را دنبال کرد. حتی در بعد حقوقی هم نمی توان با تکیه بر سیستم ها و دستورالعمل های 10 ساله در این زمینه کار کرد و گاهی نیاز به اصلاح و ایجاد قوانین، مقررات و دستورالعمل ها داریم.

رئیس قوه قضائیه در جمع کارکنان سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: یکی از وظایف شما جلوگیری از هر گونه خطری است که ممکن است برای شخص یا سازمان گروه شما پیش بیاید.

رئیس قوه قضائیه گفت: قطعاً نمی‌توانیم بدون ضوابط مدرن در کارهای حفاظتی و اطلاعاتی کار کنیم. فرض کنید شخصی یا دستگاهی می خواهد برای انجام وظیفه امنیتی خود وارد سیستم و سیستم نرم افزاری شی مورد نظر شود. در اینجا قطعاً نمی توان حکم داد که شخص یا مؤسسه مسئول بدون استاندارد و بدون اخذ مجوزهای لازم وارد سامانه مذکور شده است. از سوی دیگر، تأخیر یا تعلل در این گونه امور، گاه موجب آسیب، اپیدمی، دخول و دخول می شود; در اینجا نیز به یک مکانیسم واحد و منسجم برای کار در این زمینه نیاز داریم.

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی، امنیتی و اطلاعاتی باید تعامل و تقریب بین خود را افزایش دهند. قاضی ما باید از حساسیت بالای کار شما و نیروهای حفاظتی و اطلاعاتی شما آگاهی کامل داشته باشد. قاضی ما باید با ابعاد مختلف حفاظتی و اطلاعاتی آشنا باشد تا در صدور دستورات و احکام به نیروها و ارگانهای فعال در این زمینه تصمیمی عاقلانه و مدبرانه اتخاذ کند. در اینجا شما باید وارد شوید و اهمیت رشته خود را توضیح دهید و حتی در صورت لزوم آموزش بدهید. از سوی دیگر، همین قاعده جاری است; یعنی شما نیروهای امنیتی و اطلاعاتی میدانی باید از قوانین و مقررات این حوزه آگاهی کامل داشته باشید تا خدای ناکرده در حوزه کاری مرتکب عمل خلاف شرع و قانون نشوید. در اینجا نیز آمادگی داریم تا دامنه تعاملات را افزایش دهیم و آموزش های لازم را ارائه دهیم.

قاضی در پایان با اشاره به مقوله اساسی و مردمی امنیت مردم خاطرنشان کرد: شما نیروهای امنیتی و اطلاعاتی هستید که مردم به آنها اعتماد دارند و بر اساس آموزش های کلی که دیده اند، مردم حتی کوچکترین ابهام را به شما گزارش می دهند. و موارد مشکوک؛ این ارزش زیادی دارد، بنابراین باید تا آنجا که ممکن است تقویت شود. یعنی باید تا حد امکان اعتماد مردم به شما افزایش پیدا کند و از طرفی دانش آنها در ارتباط با شما در ارتباط با مسائل و مسائل بیشتر شود.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، سردار خادمی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش های مستمر و شبانه روزی نیروهای این سازمان گفت: حراست. و «پیشگیری» دو هدف اصلی سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است

سردار خادمی همچنین گفت: حرکت ما در سازمان حفاظت اطلاعات سپاه بر سه راهبرد «مشارکت»، «عدم آشتی» و «ارائه گزارش‌های صحیح و قانع‌کننده» تکیه دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از
تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *