اخبار اخبار جهان

بیانیه سه کشور اروپایی پوچ و بی اعتبار است

تبلیغات بنری

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بیانیه سه کشور اروپایی را محکوم کرد و اعلام کرد که برنامه هسته ای ایران همواره ماهیت کاملا صلح آمیز داشته و سلاح هسته ای در دکترین نظامی و دفاعی ایران جایی ندارد.

به گزارش سرویس بین الملل صدا و سیما، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بیانیه مشترک سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه در خصوص برنامه هسته ای ایران را پوچ، بی اعتبار می داند. و حاوی ادعاها و ادعاهای دروغین است. او را محکوم می کند.

همانطور که بارها بیان شده است، برنامه هسته ای ایران همیشه ماهیت کاملاً صلح آمیز داشته است و سلاح هسته ای در دکترین نظامی و دفاعی ایران جایی ندارد.

طنز تلخ ماجرا این است که کشورهایی که رویکردی سیاسی و غیرسازنده دارند و خود مسئول وضعیت موجود در برجام هستند، ایران را متهم می کنند که برجام را از محتوای آن خالی کرده است.

جمهوری اسلامی ایران به تداوم تعامل سازنده و همکاری فنی با آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب حقوق و وظایف خود متعهد بوده و به اجرای و ادامه طرح ها و پروژه های صلح آمیز هسته ای خود مطابق با معاهده غیر منعقده ادامه خواهد داد. – اشاعه تسلیحات هسته ای و موافقت نامه حفاظت جامع.

تاکید شد که فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران واکنشی نیست، بلکه بر اساس برنامه ملی توسعه هسته‌ای و در چارچوب حقوق و تعهدات بین‌المللی ادامه خواهد یافت و گمانه‌زنی‌های نادرست غربی‌ها در این زمینه مانند آنها راه به جایی نخواهد برد. گمانه زنی های دیگر اشتباهات.

جمهوری اسلامی ایران همواره آماده تعامل و گفت‌وگوی سازنده بوده و حسن نیت، پرهیز از اقدامات سیاسی ناموفق و ناموفق در گذشته، همراه با جدیت و رویکرد عملی را برای رسیدگی به مسائل و مشکلات همه ضروری می‌داند. مهمانی. .

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *