اخبار اخبار تکنولوژی

بقعه امامزاده زید و رحمن (ع) مرمت شد

تبلیغات بنری

معاون میراث فرهنگی البرز از اتمام مرمت حرم امام زاده متبرکه زید و رحمان علیهم السلام خبر داد و گفت: مرمت بنا را زودتر از موعد مقرر به اتمام رسانده ایم تا امام زاده آماده باشد. بازدیدکنندگان در ماه محرم الحرام

مرقد امام زاده زید و رحمت الله علیه

مهدی ارباب نیا با بیان اینکه این مرحله مرمت 3 ماهه تعیین شد، اما کار با رعایت نکات ایمنی به شدت انجام شد، افزود: در این مرحله کارهای بیشتری روی ظاهر بنا و دیوارهای داخلی گنبدها انجام شد.

وی افزود: مرمت امامزاده زید و رحمان (علیه السلام) هم اکنون به پایان رسیده است مگر اینکه در سال های آینده نیاز به مرمت خاصی باشد.

سرپرست معاونت فنی و توسعه طرح های عمرانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانداری البرز نیز در خصوص اقدامات انجام شده در این مرحله مرمت اظهار داشت: در این مدت آجرهای بالای درب قرار گرفتند. بخشی از آجرکاری و دیوار داخلی گنبدها مرمت شد.

ثمین رضایی افزود: در سال های اخیر اقداماتی در خصوص مرمت دیوارهای خارجی و محوطه و همچنین اقدامات حفاظتی ساختمان و توقف ترک ها انجام شده است.

قدمت حرم امام زاده زید و رحمان (علیهما السلام) که به سه گنبد نیز معروف است، به دوران صفویه و تیموریان در قرون هفتم، هشتم و نهم برمی‌گردد و در سال 1346 در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده است. به شماره 755

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *