اخبار اخبار تکنولوژی

برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان در تابستان

تبلیغات بنری

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول؛

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول از برگزاری کلاس های تقویتی برای دانش آموزان نوآموز در تابستان خبر داد و گفت: نمرات دانش آموزان در سه سال تحصیلی گذشته برای رفع نواقص دانش آموزان بررسی می شود.

برگزاری کلاس های گریم دانش آموزان در تابستان

به گزارش خبرگزاری صدف سیما، حمید یزدانی درباره نتایج امتحانات پایه نهم و اقدامات به موقع در خصوص مداخله آموزشی و تسریع در امر هدایت تحصیلی گفت: بالاترین مقام در وزارتخانه دستور دادند که مرکز فناور تمام توانمندی های لازم را فراهم کند. معاونت آموزش متوسطه، تا نماینده بتواند در موارد فوق نقش مؤثری داشته باشد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول در خصوص بررسی افت تحصیلی دانش آموزان اضافه کرد: خرداد ماه امسال مطابق آیین نامه ارزشیابی آموزشی آزمون در سه رشته علوم تجربی، ریاضی و فارسی برگزار شد. زبان برای پایه نهم که به همت مرکز سنجش و تضمین کیفیت نظام آموزشی به صورت کشوری برگزار شد. امید است پس از دریافت اطلاعات (نمرات دانش آموزان در هر درس) از نتایج کلیه دروس در هر سه پایه (هفتم، هشتم و نهم) تحلیل های لازم انجام شود تا اقدامات لازم برای افزایش دانش انجام شود. و کاستی ها و یا سوء تفاهمات دانش آموزان را در تابستان برطرف کنند.

وی گفت: خرداد ماه به مدت سه سال تحصیلی (1400-1399، 1401-1400، 1402-1401) برای دانش آموزان دوره اول متوسطه به استثنای سال تحصیلی جاری، نتایج سال گذشته اعلام شده است. نمونه امتحانات و طرح دستاوردهای یادگیری، که هدف آن اطلاع رسانی به دانش آموزان از وضعیت آموزشی ما است، بهبود کیفیت ارزشیابی های مختلف کلاسی را با رویکرد ارزشیابی عملکرد، که بستر مناسبی را برای توانمندسازی معلمان در زمینه ایجاد می کند، مورد مطالعه و تحلیل قرار داده ایم. ارزیابی، ارزشیابی و غیره. ما در نظر داریم نتایج دانش آموزان پایه نهم ثبت نام شده در سامانه سیدا را برای خرداد امسال تحلیل کنیم.

یزدانی افزود: با توجه به نتایج این تحلیل ها برنامه منسجمی برای تربیت معلم و دانش آموز خواهیم داشت. از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری کلاس های گریم برای دانش آموزان نوآموز در تابستان اشاره کرد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *