اخبار اخبار فرهنگی

برنامه‌های تلویزیون در عید سعید غدیر

تبلیغات بنری

شبکه های تلویزیونی برنامه های مختلفی را در عید غدیر پخش می کنند.

به گزارش خبرگزاری سیداویسیما، شبکه های تلویزیونی در روز عید غدیر خم علاوه بر انعکاس مشارکت مردمی در جشن های بزرگ مردمی از جمله «کنسرت ده کیلومتری غدیر»، برنامه های شاد و مفرح پخش می کنند و کاریکاتورها، سخنرانی های جالب و … فیلم و مستند ما به او افتخار می کنیم

یک شبکه تلویزیونی
برنامه صبح بخیر ایران این روز را با اجرای قطعه ها، کلیپ ها و حضور مهمانان مرتبط با عید غدیر گرامی می دارد. این برنامه از ساعت 6 تا 9 صبح پخش می شود.
ویژه برنامه «ایران عزیز» نیز در روز عید غدیر خم از ساعت 9 با حضور هنرمندان مهمان و کارشناسان مذهبی به صورت زنده روی آنتن می‌رود و گزارش‌ها و بخش‌هایی از این عید تجلیل می‌شود. همچنین در این برنامه تقریباً از ساعت ده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پخش می شود.
پس از پایان پنجمین مناظره انتخاباتی ساعت 16:00، پخش زنده «کنسرت 10 کیلومتری غدیر» نیز از ساعت 17 تا 20 از شبکه یک سیما پخش می شود.

شبکه سیما است

شبکه دو با ویژه برنامه راهپیمایی عید غدیر خم حضور مردمی در مراسم غدیر خم را به فاصله 10 کیلومتر به صورت زنده پوشش می دهد.

شبکه سه تلویزیون
ویژه برنامه غدیریه ایران با اجرای هنرمند رساله بوذری حوالی ساعت پنج عصر از شبکه سه سیما پخش می شود.
«غدیریه ایران» با حضور هنرمندان، اهالی فرهنگ ادب و خادمان غدیر از شهر اصفهان مهمان خانه‌های مردم ایران می‌شود.
این برنامه در لوکیشن «غدیریه اصفهان» با حضور خانواده ها و عاشقان اهل بیت تولید می شود و سعی دارد فضایی با طراوت و با نشاط را به مخاطب منتقل کند.
همچنین دوربین های شبکه سه با حضور در صحنه این شبکه در مسیر راهپیمایی و با حضور مهمانان، حضور مردم را به تصویر می کشند.

شبکه چهار سیما
ویژه برنامه «ماجرا» قادر دوشنبه 13 تیرماه ساعت 22:30 به موضوع غدیر می پردازد. سه شنبه 14 تیرماه، دو مستند «نبض هستی» ساعت 13:30 و «سر دلبران» ساعت 19:00 پخش می شود.

شبکه نسیم
شبکه النصیم در ایام عید با برنامه های «نصیم آوا» ساعت 18:30، «با تقه» ساعت 20:00 و «خوش نمک» ساعت 21:00 در کنار مخاطبان خود خواهد بود. «کودک شو» و «چاخان پاخان» نیز در دو سانس 22 و 23:30 از شبکه نسیم پخش می شود.

شبکه آموزش
شبکه آموزش راهپیمایی غدیر را به صورت زنده پوشش می دهد. در برنامه های دوربین هفت و تربیت مثبت نیز به اهمیت عید غدیر پرداخته شده و تصاویری از جشن ها و آیین های مردم تهیه و پخش می شود.

شبکه قرآن و معارف به ویژه
پخش زنده برنامه کنسرت 10 کیلومتری غدیر در تهران، سه شنبه 14 تیرماه ساعت 20:00 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
فیلم مستند «چوب» روایتی از زندگی علامه امینی و شرح کتاب الغدیر ایشان دوشنبه 13 تیرماه ساعت 22:30 از شبکه القرآن و الماء پخش می شود. کانال عارف سیما.

بین برنامه خورشید هدایت از شنبه 11 تا جمعه 17 تیرماه ساعت 17، 17، 19:30 از شبکه قرآن کریم و معارف سیما پخش می شود.
برنامه فاضله العلوی پخش مداحی های مختلف در مدح اهل بیت علیهم السلام، ادعیه و تلاوت قرآن کریم از جمله برنامه های آماده سازی شبکه قرآن کریم و الشریف است. تلویزیون معارف به مناسبت جمعه خجسته. عید فطر غدیر خم.

شبکه تهران
ویژه برنامه کنسرت 10 کیلومتری غدیر با بازی مرتضی پرنیان دوشنبه ساعت 15:30 از شبکه تهران سما پخش می شود.
«بحرین بابا» عنوان ویژه برنامه زنده شبکه تهران با حضور نمایندگان برنامه شاد رنگین کمان و «به خانه می رویم» در جشن بزرگ «کنسرت 10 کیلومتری غدیر» است. از ساعت 19 الی 22 با اجرای تنپور و زینب پور ابراهیم به صورت زنده باشید.

گروه رنجین کمان با برپایی پایگاهی در خیابان آزادی، تقاطع نواب، در جاده حفلت غدیر به طول 10 کیلومتر، کودکان و خانواده ها را همراهی می کند.

ویژه برنامه «آرامش به تهران» در آستانه عید غدیر خم دوشنبه 13 تیرماه ساعت 21 به مدت 110 دقیقه روی آنتن پایتخت خواهد رفت. حضور مهمانان مختلف این ویژه برنامه در روز عید، سه شنبه 14 تیرماه از ساعت 9:30 الی 12 در مهمانسرای عمومی خواهد بود.
ویژه برنامه آموزشی سیدرا ساعت 24:00 به مدت 70 دقیقه با اجرای زنده مهیار عبدالله از کربلای معلی جناب عالی پخش می شود.
از دیگر تمهیداتی که شبکه تهران برای جشن عید غدیر در شبانه روز انجام می دهد، پخش فیلم های طنز و مستند در قالب برنامه کمدی، نماهنگ و کلیپ های جذاب است.

شبکه افق
ویژه برنامه کنسرت 10 کیلومتری راهپیمایی غدیر را از ساعت 14:00 به صورت زنده پوشش می دهد.

شبکه بهداشت و درمان
دوربین های برنامه «سلامت مثبت» روی صحنه این شبکه راهپیمایی 10 کیلومتری قادر را از ساعت 16:45 به صورت زنده پخش می کنند. این برنامه نیز با حضور مهمانان به صورت زنده پخش می شود.
در برنامه «سلامت مثبت» مترجم ناشنوایان از فعالیت های فرهنگی خانواده های حزب و هیئت های معلولان و ناشنوایان می گوید.
همچنین از ساعت هشت شب، برنامه تفریحی «سلامت مثبت» از موکب شبکه سلامت در چهارراه کاوا با مترجم ناشنوا، حضور مردم در موکب را بازتاب می دهد.

شبکه کودکان
ویژه برنامه های غدیر عید «سر سفری خدا» و «ماجراهای نوید» از شبکه کودک پخش می شود. برنامه سفره خدا شب عید از ساعت 18 پخش می شود. همچنین این شبکه روز سه شنبه 14 تیرماه در راهپیمایی از میدان انقلاب ساعت 18 با مخاطبان خود همراهی می کند.
فیلم جدید «پاندای کونگ فو کار 4» نیز ساعت 14 در جدول پخش این شبکه قرار دارد.

شبکه مستند
«برخورد در سنگلج» محصول جدید شبکه مستند و روایتگر سال‌ها فعالیت هنری و اجرای تئاتری سعید امیرسلیمانی بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینمای سنگلج است.
این مستند که به مناسبت عید غدیر خم در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفت، دوشنبه 13 تیرماه ساعت 21:00 از شبکه مستند پخش می شود. این مستند ساعت 15 روز بعد بازپخش می شود.
فیلم مستند «فی سبیل الغدیر» به موضوع اطعام زائران حسینی در یکی از حسینیه های عراق توسط شیعیان این کشور از عید غدیر تا اربعین حسینی می پردازد. این مستند دوشنبه 4 تیرماه ساعت 18:30 و تکرار آن روز بعد ساعت 13:30 پخش خواهد شد.
با توجه به نقش و جایگاه علامه فقیه امینی در تبیین مبانی حب و بغض به امیرالمؤمنین و وحدت جامعه اسلامی، فیلم مستند «چهارشنبه» علامه امینی را به عنوان اسطوره شور شیعه در شیعیان معرفی می کند. جهان و مرجع و پایه گذار وحدت جامعه شیعه و سنی. این مستند دوشنبه 4 تیرماه ساعت 20:00 و تکرار آن روز بعد ساعت 9:00 پخش می شود.
مستند «مارزیپان» یکشنبه 3 تیرماه ساعت 20:00 پخش می شود. این مستند شرح زندگانی و نوشته های گرانبهای عالم، مورخ و فقیه، محقق، مورخ و فقیه است. این مستند ساعت 8:30 روز بعد مجددا اکران می شود.

شبکه امید
برنامه تلویزیونی «سلی خیمه» از ساعت 19:00 در 10 کیلومتری غدیر با میهمانی مخاطبان خود را همراهی می کند. پی کار ایران نیز راهپیمایی 10 کیلومتری غدیر را از ساعت 23 به صورت زنده پخش می کند.
انیمیشن‌های «آنچه هستم» ساعت 14:30، «دوران معیوب» ساعت 20، «همه ایمان‌ها» ساعت 8:45 صبح، «دو نفر روی منبر» در ساعت 11:45 صبح و فیلم‌های کوتاه. «خطبه غدیر» ساعت 8 صبح، «اجاره ها آماده اند» ساعت 21:30، «دست در دست» ساعت 13:30 و مستند «زرخان» ساعت 14 و «احمقی که نمی کند». Die” ساعت 18:00. در جدول پخش شبکه امید.

شبکه جام جم
شبکه جام جم در تماس مستقیم با واحدهای سیار این مراسم را در جشن بزرگ غدیر در تهران و حرم رضوی فیلمبرداری می کند.
ویژه برنامه رواق نیز روز سه شنبه ساعت 14:45 به مناسبت عید غدیر خم پخش می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *