اخبار اخبار جهان

برتری حامیان فلسطین در انتخابات پارلمانی فرانسه

تبلیغات بنری

یکی از خبرنگاران صداسیما در فرانسه گفت: نتیجه انتخابات فرانسه به گفته برخی تحلیلگران پیروزی حامیان فلسطین است زیرا همه احزاب ائتلاف جبهه خلق نوین که بیشترین تعداد کرسی ها را به خود اختصاص داده اند از آن حمایت می کنند. – حامیان فلسطین

چهره جدید مردم در نتایج اولیه انتخابات فرانسه درخشید

به گزارش تیلا جهان امروز سیما با آقای رضا شهسوار حسینی خبرنگار خبرگزاری سیداوسیما در مورد دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه گفتگو کرد.

جزئیات این گفتگو را در زیر می توانید مشاهده کنید:

سوال: از روند برگزاری این انتخابات بگویید و اینکه آیا رای گیری در صورت پایان یافتن به پایان رسیده است؟ آیا نتایج اولیه منتشر شده است؟
شهسوار حسینی: دور دوم انتخابات زودهنگام مجلس ملی فرانسه از ساعت هشت صبح در سراسر فرانسه آغاز شد و تا هشت صبح در شهرهای کوچک و تا ساعت بیست در شهرهای بزرگ و پاریس ادامه یافت.

اکنون نزدیک به یک ساعت و 10 دقیقه از پایان انتخابات می گذرد و نتایج اولیه منتشر شده از سوی وزارت کشور فرانسه بر اساس نتایج اولیه بر خلاف انتظار و ائتلاف چپ تقریباً عجیب بود. به نام چهره محبوب جدید بیشترین تعداد آرای اختصاص داده شده به خود را به خود اختصاص داد.

آنها یکصد و پانصد و هفتاد و پنج تا دویست و پنج کرسی از پانصد و هفتاد و هفت کرسی را به خود اختصاص دادند و در رده سوم ائتلاف ملی و خانم مارین لوپن قرار گرفتند که یکصد و پانزده کرسی را از آن خود کردند. صد و پنجاه صندلی

با توجه به نتایج دور اول انتخابات اتحادیه ملی، خانم مارین لوپن اول شد و نظرسنجی‌ها در فرانسه که تقریباً همیشه با اختلاف اندک انجام می‌شود، با آنچه در صندوق‌های رای بیرون آمد، در تضاد است.
سوال: شما گفتید که این نتایج برخلاف انتظار بود، آیا در این یکی دو ساعت واکنش هایی را در فرانسه برانگیخت؟
شهسوار حسینی: بله، برخلاف انتظار و برخلاف آنچه نظرسنجی ها منتشر کردند، بود. اکنون مهم‌ترین نکته این است که به یاد داشته باشیم که این انتخابات پس از آن که حزب راست افراطی اتحادیه ملی به رهبری خانم ماری لوپن بیشترین آرا را به دست آورد، انتخابات زودهنگام بود. آرا در پارلمان اروپا آقای مکرون پارلمان را منحل کرد و انتخابات زودهنگام برگزار کرد. تا زمانی که قدرت و اکثریت مجلس را به دست بگیرد.

اکثریت دویست و هشتاد و نه کرسی پارلمان فرانسه باید توسط این حزب اختصاص یابد. اکنون هیچ یک از مثلث های قدرت این تعداد کرسی در پارلمان فرانسه ندارند و هیچ کدام نمی خواهند با همه آنها ائتلاف کنند. دیگران بنابراین، تا سال 2020، هفت نفری که ماکرون در قدرت باقی خواهند ماند، احتمالاً با چالش های جدی روبرو خواهند شد.

اکنون، مهمترین بحثی که به عنوان حاشیه در فضای سیاسی فرانسه مطرح می شود این است که کدام یک از این احزاب، به ویژه ائتلاف جناح چپ که رتبه اول را کسب کرده است، ارائه خواهد شد.

برای جایگزینی آقای گابریل اتل به عنوان نخست وزیر و نخست وزیر در فرانسه تقریبا وزرا را انتخاب می کند، او قدرت اجرایی دارد و نفر دوم است.

من می خواهم یک نکته را بگویم برخی از تحلیلگران این نتیجه را یک پیروزی برای حامیان فلسطین توصیف کردند، زیرا همه احزاب ائتلاف جبهه خلق جدید که بیشترین تعداد کرسی ها را به خود اختصاص داده اند، طرفدار فلسطین هستند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *