اخبار اخبار تکنولوژی

برائت از مشرکین باید در صدر برنامه‌ها باشد

تبلیغات بنری

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز عید سعید قربان گفت: باید در هر مکان و در هر شرایطی از مشرکین به رهبری آمریکای جهانخوار برائت گرفته شود. رژیم صهیونیستی در راس برنامه ها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خطیب نماز عید سعید قربان در تهران با اشاره به پیام رهبری در خصوص مراسم برائت از حج امسال گفت: به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده معظم کل قوا. نام و نام مردم مقاوم و مستضعف فلسطین باید در حج و بعد از آن در هر مکان و در هر شرایطی گرامی داشته شود.

وی افزود: برائت از مشرکان به رهبری آمریکا، جهانخوار و موجود خبیث صهیونیست باید در رأس برنامه ها باشد چه در حج و چه در حج.

خطیب نماز عید قربان گفت: این تکذیب باید فراتر از موسم و زمان مقرر در کشور ها و شهرهای مسلمان و در همه جای دنیا ادامه پیدا کند، یعنی فقط یک روز تکذیب باشد نه یک هفته عموی انکار همیشه باید مطرح شود.

خطیب نماز عید قربان تایید کرد: به نظر من مردم یمن در این زمینه الگوی بی نظیری هستند که ما هر هفته در نماز جمعه طبق تقسیم بندی شورای هماهنگی اعلام برائت می کنیم. رهبری کافی نیست در جشن غدیر، چه در برنامه های محرم و چه در برنامه های دیگر و در روزهای جمعه، همیشه فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بلند باشد. انشاءالله به زودی شاهد مرگ این رژیم بدخواه و این هیولا خواهیم بود.

* ملت ما به فناوری منحصر به فردی دست یافته است تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کند

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به شهادت آیت الله رئیسی و یارانش در سانحه بالگرد گفت: مسئله بزرگ ملی و محلی ما انتخابات است. مصیبت بزرگی با شهادت رئیس جمهور و یارانش بر سر ملت ما آمده است، اما ملت ما فاقد فناوری است، بنابراین در عین حال که تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، آن سوگواری بزرگ را به حماسه بزرگ قدرت و عظمت تبدیل کرد که در آن بیشتر بیش از 12 میلیون نفر در چند شهر ما دفن شدند و اکنون ما نیز همینطور هستیم. ما با آزمون دیگری روبرو هستیم که آن انتخابات ریاست جمهوری است که الحمدلله به سرعت مقدمات آن فراهم شد.

* حماسه حضور مردم در تشییع شهدای خدمت با حضور در انتخابات تکمیل می شود

وی بیان کرد: از دولت، وزارت کشور، شورای نگهبان و سایر ارگان های ذیربط تشکر می کنیم که بحمدالله به نحو مقتضی و در زمان مناسب این کار را به اینجا رسانده اند و با توجه به این موضوع بیشتر خواهد شد. تعبیر مقام معظم رهبری حماسه حضور ملت در تشییع شهدا با شرکت در انتخابات تکمیل می شود. مقام معظم رهبری به طور مشخص دو خواسته از همه ما دارند، خواسته اول مشارکت قوی، جدی و حداکثری است. این مشارکت شهرت ملی ما را بالا می برد، غرور ملی ما را افزایش می دهد و انسجام ملی ما را تقویت می کند. دست دولت را برای ارائه خدمات بیشتر باز می کند.

*حضور جدی و قوی و حضور حداکثری در انتخابات اتفاق بسیار بزرگی است

وی افزود: حضور جدی و قدرتمند و حضور حداکثری در انتخابات اتفاق بسیار بزرگی است. این اولین و اصلی ترین موضوع است و رهبر معظم انقلاب همواره در همه انتخابات به ویژه در این انتخابات بر آن تاکید داشته اند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: رئیس جمهور بعدی البته باید به شخصیت رئیس جمهور شهید ما نزدیک باشد یعنی از نظر تفکر و ذکر و وکالت نیز قوی باشد. از نظر عزم، قدرت تصمیم گیری، روحیه، نشاط و تدبیر، آقای رئیسی در همه این موارد قوی و قابل اعتماد بود، ما رئیس جمهور قوی و قابل اعتمادی می خواهیم که باید متقی و پایبند به دستورات الهی باشد. به امامش متعهد باشد. در هماهنگی کامل با امام مسلمین و در نظر گرفتن حقوق ملت و حقوق مسلمین، اعتماد به قدرت و انتخاب از میان نامزدهای دارای بالاترین آرا، بسیار مهم است. ملت عاقلانه انتخاب می کند که چه کسی می تواند ما را با سرعت بیشتری در مسیر ایران قدرتمند با هدایت رهبر و امام مسلمین هدایت کند. رای بالا برای رئیس جمهور بسیار مهم است.

* توصیه ویژه به رهبری برای در نظر گرفتن اخلاق، انصاف و ادب در مناظره ها

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به مناظره های تلویزیونی کاندیداها ادامه داد: این آزمونی است برای کاندیداها که در ایام تبلیغات انتخاباتی چه می کنند، به ویژه از امروز و فردا که مناظره ها جدی تر می شود. آزمونی برای هوادارانشان و البته عموم مردم و توصیه ای ویژه برای رهبری که برای جامعه ما رعایت اخلاق و عدالت و ادب است.

*تبریک به زائران بیت الله الحرام

وی در بخش اول خطبه با اشاره به سفر معنوی حج ​​گفت: زائران به نقطه مهم و حساسی در کار خود رسیده اند و اکنون به حج رسیده اند و از همه می خواهیم که حج را به جا آورند. تبریک و تهنیت به ایشان و عید سعید غدیر خم به حجاج و امت اسلامی، تبریک به رهبر معظم انقلاب و تبریک از امام زمان (عج) امروز و همه ایام. ما در حال پیش بینی جشن هستیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: اگر امروز برای اقامه نماز عید قربان گرد هم می آییم به این دلیل است که به لطف و رحمت الهی امیدواریم. در این روز در دعای خود تمام نعمت های دنیا و آخرت را خواستید و از خداوند خواستید که ما را از بلا دور کند. ما این درخواست را از انبیا و اولیای الهی کرده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری همچنین نمازگزاران را به خواندن دعای سجادیه 48 مرتبه توصیه کرد و گفت: جامعه اسلامی باید با اخلاق علوی از بعد اخلاقی، سیاسی و اجتماعی برخورد کند. ما به تازگی از عید عرفه که عید معرفت خداست عبور کرده ایم و عید قربان را که به فرموده امام راحل عید لقاءالله است آغاز کرده ایم.

وی افزود: در این روز انسان باید دنیا را رها کند و به حضور حق نزدیک شود. در این روز ابراهیم علیه السلام در امتحانی بزرگ سربلند بیرون آمد. در این روز ابراهیم (علیه السلام) به فرزندش گفت: پسرم در خواب دیدم که تو را ذبح می کنم؟ فرمان خدا را بدون تأخیر اجرا کنید.»

خطیب نماز عید قربان ادامه داد: وقتی این پدر و پسر تسلیم فرمان خداوند شدند، روبه روی هم نشستند و وقتی ابراهیم علیه السلام چاقوی تیز را برای ذبح اسماعیل علیه السلام بلند کرد، جبرئیل گرفت. دستش را داد و گفت: «ابراهیم علیه السلام در امتحان موفق الهی بیرون آمد و در آنجا قول داد که بزرگ را ذبح کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ائمه جمعه با اشاره به واقعه کربلا گفت: اما روزی در سرزمین کربلا پدری به فرزندش گفت که قتل عام بزرگی در راه است و همه ما در این جاده کشته می شویم و وقتی پسر گفت که به میدان رفت و غبار جنگ نشست. دیدند حسین علیه السلام صورت خود را بر چهره علی اکبر علیه السلام گذاشته است و در آنجا نبض زمان شروع به تپیدن کرد. لذا در همه مناسبت ها و اعیاد با توسل به امام حسین (علیه السلام) به اهداف اساسی دست می یافت. امیدواریم خداوند این شهدا را از خاندان شهدای پیرو راه ابراهیم علیه السلام و حسین علیه السلام بپذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری همچنین به شهدای خدمت اشاره کرد و افزود: البته امسال نیز به ابراهیم هدیه ای به خداوند دادیم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *