اخبار اخبار جهان

باقری: کار هیچ صندوقی در خارج از کشور تمام نشده است

تبلیغات بنری

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه کار هیچ صندوقی در خارج از کشور کامل نیست، تنها کشوری که مانع پیشرفت روند دموکراتیک در ایران شده است، کانادا است که خواستار حقوق بشر است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با حضور در ستاد انتخابات خارج از کشور در وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای حضور همه ایرانیان خارج از کشور اندیشیده شده است. در انتخابات وی در جریان انتخابات گفت: متاسفانه تنها کشوری که مانع پیشرفت روند دموکراتیک در ایران شده است، کانادا است که مدعی حقوق بشر است.

باقری با تاکید بر اینکه امروز یکی از روزهای برجسته برای مردم ایران است، ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مولفه های قدرت ما فقط دستگاه نیست. امروز پس از گذشت چهل روز از حادثه دلخراش سقوط هلیکوپتر (که حامل رئیس جمهور بود)، مردم حاضر شدند، شور و شوق خود را نشان دادند و حلقه دیگری از مردم سالاری دینی را تشکیل دادند. این انتخابات در چهار سال آینده تأثیر بسزایی در اداره کشور خواهد داشت.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه به عنوان خدمتگزار ایرانیان خارج از سرزمین مادری، تمهیدات لازم را هم در مرکز و هم در سفارتخانه های ایران انجام داده است، گفت: بستر خوبی برای مشارکت همه ایرانیان است. این جشنواره بزرگ دموکراسی.» اسلام پیشرفته است. جای تاسف است که تنها کشوری که مانع پیشرفت دموکراسی در ایران شد، کانادا بود که خواستار حقوق بشر است. او آشکارا مانع مشارکت صدها هزار ایرانی شد که می خواستند در سرنوشت کشورشان سهیم باشند.

باقری ادامه داد: با وجود پیگیری های صورت گرفته در وزارت امور خارجه برای اخذ موافقت دولت کانادا، این امر میسر نشد. در تداوم دشمنی کانادا با مردم ایران، این بار بیش از پیش ماهیت خود را در برابر چشم جهانیان و میزان وفاداری خود به وعده های دروغین خود را به نمایش گذاشتند.

وزیر امور خارجه تعیین شده با بیان اینکه مقدمات لازم فراهم شده و روندی که از ابتدا طی شده است، افزود: ما به عنوان وزارت امور خارجه باید سهم خود را در تکمیل عید بزرگ ملی انجام دهیم انشالله. . مایل بودن. امیدواریم با تکمیل فرآیند رای گیری رتبه بندی افکار، روند شمارش آرا آغاز شود. هرگونه اعلام نتایج بدون هماهنگی با وزارت امور خارجه اشتباه است و فضاسازی می کند.

باقری با تاکید بر اینکه هنوز هیچ صندوقی کار خود را به پایان نرسانده است و اخبار منتشر شده قطعا کذب است، گفت: از همه ایرانیانی که هنوز نتوانسته اند رای خود را به صندوق بیاندازند می خواهم نیازهای مردم را در نظر بگیرند. کشور و نظر خود را به بالاترین مقام اجرایی کشور اعلام کنند و از حقوق خود بهره ببرند و تأثیرگذار باشند.

باقری با تشکر از تلاش مسئولانه رسانه ها افزود: یکی از ترفندهای دشمن تلاش مذبوحانه در رسانه ها با ارائه اطلاعات نادرست است. مسلما هوشمندی رسانه ها در این زمینه در تکمیل جشنواره مردم سالاری اسلامی موثر است.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در پایان سخنرانی خود در ستاد انتخابات خارج از کشور رای خود را به صندوق انداخت.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *