اخبار اخبار تکنولوژی

ایجاد مرکز بین المللی صنایع دستی در ایران

تبلیغات بنری

معاون گردشگری کشور گفت: با موافقت سازمان گردشگری سازمان ملل، مرکز جهانی صنایع دستی در محل کارخانه رسپاف اصفهان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ علی اصغر شالبافیان با اشاره به تفاهم نامه بین سازمان گردشگری سازمان ملل متحد و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: مرکز بین المللی توسعه و ترویج صنایع دستی و تحقیقات کاربردی توسط ایران و پس از بررسی ساختار پیشنهاد شده است. سازمان گردشگری سازمان ملل متحد نیز در این کمیته با تاکید بر آسیای مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

معاون گردشگری امارات افزود: مرکز بین المللی صنایع دستی با هدف توسعه، ترویج و تحقیقات کاربردی در حوزه صنایع دستی از کشورهای مختلف به محلی برای حضور هنرمندان صنایع دستی از مراکز مختلف جهان تبدیل می شود.
وی ادامه داد: این مرکز در محل کارخانه اصفهان الریسباف افتتاح می شود و بر اساس مصوبه حمایتی دولت سیزدهم مبنی بر واگذاری این کارخانه به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با توجه به مرمت و با افتتاح این مجموعه می توان امیدوار بود که با راه اندازی این مرکز شاهد رفت و آمدهای تجاری بین هنرمندان و صنایع دستی باشد و با افتتاح این مرکز زمینه رونق صنایع دستی و گردشگری فراهم شود .

مجموعه تاریخی کارخانه رسپاف یکی از آخرین بقایای کارخانه های پشم ریسی اصفهان است که در مرکز تاریخی چهارباغ بالاتر از اصفهان واقع شده است. این بنا که در سال 1360 به ثبت آثار ملی ایران رسید، آذرماه سال گذشته (1402) رسماً به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان واگذار شد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *