اخبار اخبار اقتصادی

انحصار شرکت‌های دولتی در صنایع مختلف

تبلیغات بنری

رئیس خانه صنعت و معدن تهران گفت: شرکت‌های مادر تخصصی دولتی در صنایع مختلف انحصار ایجاد کردند و فعالیت‌های بخش خصوصی را محدود کردند.

محمدرضا مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار تیلا وی افزود: شرکت‌های مادر تخصصی دولتی در بخش‌های مهم اقتصاد کشور ایجاد شده‌اند و دولت بخش خصوصی را مجبور می‌کند از طریق این شرکت‌ها به فعالیت خود ادامه دهد و بخش خصوصی را مجبور می‌کند مطابق با سیاست‌های این شرکت‌ها کار کند. . شرکت های دولتی.

وی گفت: به عنوان مثال در صنایع غذایی شرکت های دولتی مانند پشتیانی آمور دم یا شرکت بازرگانی دولتی ایران به جای کمک به بخش خصوصی، بخش خصوصی را اجبار می کنند. همه کشاورزان ایران خصوصی هستند و تولید محصولات غلات در کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود، اما بازار خرید و فروش گندم در دست شرکت های دولتی است و دولت با استفاده از دستگاه های سنگین بازار را کنترل کرده است. یارانه ها

مرتضوی افزود: سالانه 200 هزار میلیارد تومان در حوزه نان حمایت می کنیم، اما کشاورزان هنوز از 80 هزار میلیارد تومان گندم تولید و تحویل بخش خصوصی، کمتر از 30 هزار میلیارد تومان آن را دریافت کرده اند. جمع آوری شده است.»

رئیس خانه صنعت و معدن تهران گفت: وقتی صحبت از تعمیم اقتصاد می شود باید فرصت های عادلانه برای رشد اقتصادی در کشور ایجاد شود و بخش خصوصی و تعاونی باید در تصمیم گیری های اقتصادی نقش داشته باشند.

وی افزود: در اجرای برنامه هفتم باید به این موضوع توجه شود و رئیس جمهور آینده باید فرصت های عادلانه ای را برای بخش خصوصی فراهم کند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *