اخبار اخبار فرهنگی

انتشار کتاب «قصه سیمرغ» پس از بیست سال

تبلیغات بنری

او بیست سال بعد داستان سیمرغ را منتشر کرد

پرویز امینی (پژوهشگر این اثر) در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا وسیما گفت: این کتاب به شیوه ای شگفت انگیز توسط انتشارات امیر کبیر منتشر شده است.
وی افزود: فرهاد جمشیدی به مدت پنج سال این اثر را نقاشی کرد.
داستان سیمرغ 200 صفحه است و در نسخه کاسه منتشر شده است.
پرویز امینی، دکترای پژوهش های هنری، نویسنده ای برای کودکان و نوجوانان است که تا به امروز بیش از 200 عنوان کتاب نوشته است.
مجموعه کودکی نامداران از آثار برجسته این نویسنده است.
شاهنامه نوشته حکیم ابوالقاسم فردوسی یکی از بزرگ‌ترین آثار ادب فارسی است که در طول قرن‌ها به عنوان منبعی مهم و ارزشمند برای شناخت تاریخ، ادبیات، فرهنگ و هنر ایران شناخته شده است.
این کتاب حاوی داستان‌های پادشاهان و ملکه‌های ایرانی، فرهنگ، آیین‌ها و جنگ‌های آنان است و به دلیل اشعار جذاب و آموزنده‌اش در سراسر جهان شناخته شده است.
با توجه به اهمیت شاهنامه و جایگاه ویژه آن در فرهنگ و تمدن ایرانیان، بسیاری از نویسندگان و مترجمان سعی کرده اند نسخه های شاهنامه را به گونه ای بازنویسی کنند که کودکان و نوجوانان آن را درک کنند و آنها را با چیزهای مفرح و شیرین سرگرم کنند. . با این کار بزرگ آشنا شوید.
آتوسا صالحی در انتشارات افگ و قدانی، مصطفی رحماندوست در نشر کودک و کانون جوانان و زینب یزدانی در انتشارات ترکان از جمله آثاری هستند که پیش از این در شاهنامه برای کودکان منتشر شده اند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *