اخبار اخبار اقتصادی

انتشار آخرین گزارش از وضعیت کیفی خودروهای تولیدی بعد از ۲ سال

تبلیغات بنری

خلاصه ای از آخرین وضعیت کیفی صنعت خودرو در سال 1402 و اهداف پیشنهادی برای سال 1403 توسط معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد.

آخرین گزارش کیفیت خودروهای تولیدی دو سال بعد منتشر شد

به گزارش خبرگزاری سیدواسیمامهرداد خسروی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در حضور شرکت های خودروسازی و عرضه کننده خودرو و انجمن خودروسازان ایران اعلام کرد که با توجه به ماموریت قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، قانون تنظیم صنعت خودرو و آئین نامه اجرایی، در این مقاله اهداف کیفیت رانندگی و خودروهای تجاری را در سه شاخص کیفیت، فروش و خدمات پس از فروش در سال 1403 هجری شمسی ارائه می کند.

به گفته وی، از جمله این شاخص ها می توان به کیفیت سلامت خودرو در زمان تحویل (درصد خودرو بدون مشکل 72 ساعت پس از تحویل به مشتری)، رضایت از کیفیت اولیه محصول در مرحله اول اشاره کرد. سه ماه مالکیت خودرو و مسافت پیموده شده 4000 کیلومتر است که به خودروسازان گزارش و نظارت جدی خواهد شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وقفه دو ساله در انتشار گزارش کیفی خودروسازان خاطرنشان کرد: با تلاش و تلاش معاونت حمل و نقل و معاونت خودروسازی، صنایع وزارت سومات، خلاصه ای از وضعیت کیفی خودروسازان و همچنین ابلاغ اهداف، کیفیتی را که زمانی وزارتخانه مد نظر داشت، پس از دو سال وقفه منتشر شد و به خودروسازان و فعالان این حوزه گزارش شد .

وی با اشاره به اهمیت پیگیری و نظارت مستمر بر این روند، خاطرنشان کرد: قطعا با توجه به تنوع بسیار زیاد خودروهای تولید و مونتاژ در کشور و همچنین تعداد زیاد خودروسازان در بخش دولتی و خصوصی، کیفیت و برنامه ها باید با جدیت دنبال شود تا بتوانیم حداکثر رضایتمندی مردم کشور عزیزمان را فراهم کنیم.

خسروی همچنین درباره لزوم توجه جدی خودروسازان به ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خود گفت: با تلاش های انجام شده طی سالیان متمادی خوشبختانه کشورمان از نظر کمی در بین خودروسازان پیشرو در منطقه و جهان قرار دارد که به همین دلیل است. دستیابی به بازارهای صادراتی بیشتر لازم است همچنین برای ارتقای جایگاه و کیفیت خود در رتبه بندی جهانی تولید خودرو، باید به برنامه های کیفی و ارتقای کیفیت قطعات یدکی و خودروهای تولید شده در کشورمان توجه ویژه ای داشته باشیم. از طریق اطلاع رسانی و نظارت بر این برنامه های کیفی امکان پذیر است و به دست می آید.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *