اخبار اخبار تکنولوژی

انباشت زباله مانع جدی توسعه گردشگری مازندران

تبلیغات بنری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: انباشت و پخش زباله به شاخص منفی توسعه گردشگری در مازندران تبدیل شده است که با وجود پتانسیل های موجود در منطقه بر جذب گردشگر تأثیر منفی می گذارد.

برای گزارش دادن تیلاحسین ایزدی در حاشیه سفر کاری یک روزه با استاندار مازندران و بازدید از پروژه های صنعتی شهرستان بابلسر، زباله را یکی از چالش های پیش روی حوزه گردشگری در این استان عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران افزود: انباشت زباله در نقاط مختلف از جمله جنگل ها، سواحل دریا و منابع طبیعی به شاخص منفی توسعه گردشگری مازندران تبدیل شده است و با وجود جاذبه های طبیعی مازندران. ، منطقه ای که بر جذب گردشگر تأثیر منفی می گذارد.

وی بر همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط در بحث جمع آوری زباله و مدیریت پسماند تاکید کرد و افزود: همچنین از تمامی مجتمع های دولتی و خصوصی خواست تا روش صحیح مدیریت پسماند را رعایت کنند تا این مشکلات هر چه سریعتر پایان یابد.

یزدی تصریح کرد: گردشگری یک صنعت چند بخشی است. وی تصریح کرد: برای جذب بیشتر گردشگر به یک منطقه باید سطح خدمات آن منطقه از هر نظر توسعه یابد و این موضوع نیز نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه ها و نهادهای اجرایی به ویژه ارائه دهنده خدمات عمومی است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *