اخبار اخبار فرهنگی

امید، نشاط و هویت دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد

تبلیغات بنری

برای گزارش دادن تیلا رضا مراد صحرایی در مراسم افتتاحیه فعالیت های تابستانی دانش آموزان در اردوگاه شهید بهانار گفت: امید، سوخت حرکت به سوی آینده است و یکی از مهمترین اهداف این برنامه باید ایجاد امید و نشاط در کودکان باشد. .
وزیر آموزش و پرورش افزود: فرهنگ ما در همه جای دنیا به عنوان فرهنگ ناب شناخته شده است، ما باید فرهنگ خودمان (فرهنگ ایثار، فداکاری، مهربانی، احترام به والدین و معلمان، فرهنگ تلاش و کوشش، کمک به دیگران را پرورش دهیم. ) خوب.” به بچه ها درس می داد.
صحرایی به تنوع فعالیت های فرهنگی اشاره کرد و گفت: تنوع فعالیت های فرهنگی در تابستان امسال بسیار خوب است، علاوه بر اردو و فعالیت های ورزشی، فعالیت های مهارتی و علمی نیز مورد توجه قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه بحث بهره برداری از همه توانمندی ها در دولت شهید رئیسی یک اصل بوده و هست، گفت: می توانیم از تابستان به عنوان فرصتی مهم برای ارتقای دستاوردهای آموزشی بهره ببریم که بسیار مهم است.
وزیر آموزش و پرورش بر لزوم توجه به موضوع امید و هویت در این برنامه ها تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم آینده را بر اساس داشته هایمان بسازیم و نداشته هایمان را به دست آوریم. آنچه داریم نقطه شروع ما برای به دست آوردن چیزهایی است که نداریم. اگر با داشته هایمان به آینده بنگریم، گویی از بالای کوهی به آینده نگاه می کنیم. الصحراوی گفت: دشمن ما می خواهد بر آنچه نداریم تاکید کند و در کدام کشور کمبودی وجود ندارد؟ هر جا. ما باید چیزهای لازم را بدست آوریم و تلاش کنیم و راهش این است که به داشته هایمان افتخار کنیم. به همین دلیل است که اردوهای توسعه بسیار مهم هستند تا بدانید چه چیزی دارید.
صحرایی بر تنوع برنامه ها، جذابیت برنامه و تکیه بر هویت، نشاط و امید در فعالیت های تابستانی تاکید کرد و گفت: باید این 20 هزار قانون را تا آغاز سال تحصیلی زنده و پویا نگه داریم. رسانه ها باید این فعالیت ها را به خوبی برای والدین ارائه کنند. بین شادی و سلامت روان فرزندان رابطه مستقیمی وجود دارد و والدین باید حضور دانش آموزان را در این پایه ها تقویت کنند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *