اخبار اخبار سیاسی

الحاق تسلیحات و تجهیزات جدید به هوانیروز ارتش

تبلیغات بنری

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش در خط مقدم فناوری قرار دارد و تسلیحات و تجهیزات ویژه به نیروی هوایی اضافه شده است.

*** سلاح ها و تجهیزات جدید به نیروی هوایی اضافه شد

برای گزارش دادن تیلاامیر سرتیپ حیدری در حاشیه اولین اجلاسیه شهدای نیروی هوایی با اشاره به اینکه امروز یاد و خاطره 270 شهید خلبان نیروی هوایی را گرامی می داریم، اظهار داشت: آئین امروز تجلیل از شهدای راهپیمایی پرفروغ و درخشان نیروی هوایی است برای ما خاطره است و امروز خلبانان جوان ما با نگاهی به تندیس متبرک شهدا و جانفشانی شهدا آماده می شوند تا با تمام قوا این راه نور را ادامه دهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: همه ما خود را خادم خانواده شهدا می دانیم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا می تواند ما را به سمت اهدافمان هدایت کند. در این همایش باید بازنمایی زندگی شهدا باشیم تا نسل آینده شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهند.

امیر سرتیپ حیدری درباره تفاوت نیروی هوایی امروز با نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس گفت: نیروی هوایی در دفاع مقدس سابقه درخشانی دارد. اما مانند هر سلاح و سلاحی باید به روز شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز نیروی هوایی در اوج فناوری قرار گرفته است و تسلیحات و تجهیزات ویژه ای به نیروی هوایی اضافه شده که قابل مقایسه با نیروی هوایی دوران دفاع مقدس نیست. امروزه همه پرندگان ما توانایی پیمایش و پرواز در شب را دارند. در حالی که در دوران دفاع مقدس این قابلیت ها را نداشتیم.

امیر حیدری افزود: امروز موشک‌های هوانیروس موشک‌های دوربرد با برد 20 کیلومتر هستند و امروز موشک‌های هوانیروس به موشک راهبردی با برد 200 کیلومتر مجهز شده‌اند، در حالی که در دوران دفاع مقدس این برد موشک های ما رسیده و برد موشک 3 کیلومتر بوده که نشان دهنده تفاوت فاحشی در مقایسه با گذشته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز هاوانروها از یک واحد تاکتیکی به یک واحد راهبردی تبدیل شده اند.

امیر سرتیپ حیدری افزود: در زمینه مکانیزه سازی سامانه ناوبری پرندگان اقدامات خوبی در نیروی هوایی انجام شد که واقعاً نیروی هوایی را از نظر توان تهاجمی نسبت به دوران دفاع مقدس متمایز کرد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *