اخبار اخبار جهان

افزایش ۷۵ درصدی اسید پاشی در انگلیس

تبلیغات بنری

برای گزارش دادن سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما; میزان وقوع اسیدپاشی و سایر جرایم مرتبط با مواد مخدر در انگلستان در یک سال 75 درصد افزایش یافت، اما تنها 8 درصد موارد منجر به اتهامات جنایی یا احضار شدند. بر اساس گزارش گاردین، مجموع جرایم ثبت شده در سال گذشته، بر اساس درخواست های آزادی اطلاعات، 1244 مورد بوده است – از 710 مورد در سال 2022 – شامل 454 حمله فیزیکی و 790 جنایت دیگر، از جمله حمل مواد محترقه و تهدید به پرتاب اسید برای کمک. . جرایم دیگر تجاوز جنسی یا سرقت است.
بنیاد نجات‌یافته‌های اسیدپاشی که این داده‌ها را به دست آورده است، گفت که ارقام واقعی به دلیل تعداد کمتر گزارش‌ها و این واقعیت که پلیس اسکاتلند پاسخی نداده است، احتمالاً بیشتر است.
جاف شاه، مدیر اجرایی بنیاد نجات یافتگان از حمله اسیدپاشی، گفت که باید تمرکز بیشتری بر پیشگیری به همان روشی که بر جنایات اسلحه و چاقو وجود دارد، صورت گیرد.
وی گفت: دولت بعدی باید بودجه طرح‌های پیشگیری را افزایش دهد و به عواملی که اسیدپاشی و جرایم خشونت‌آمیز را در انگلیس به طور کلی‌تر تسهیل می‌کنند، یعنی نابرابری و محرومیت اجتماعی و اقتصادی و کمبود فرصت برای جوانان رسیدگی کند.
علاوه بر این، اگرچه قوانینی وجود دارد که دسترسی به بیهوشی را محدود می کند، اما افزایش تعداد تخلفات نشان می دهد که دولت ها و شرکت ها باید این قوانین را تشدید کنند و برای جلوگیری از استفاده از بیهوشی برای اهداف مضر تلاش بیشتری کنند.
این موسسه خیریه می‌گوید که اسیدپاشی‌ها در طول تاریخ با خشونت مرد به مرد مرتبط بوده است، که اغلب مربوط به گروه‌های تبهکار است، اما زنان و دختران به طور فزاینده‌ای هدف قرار می‌گیرند. در جایی که داده های جنسیتی در دسترس بود، 50 درصد از همه قربانیان جنایات سوزا زن بودند، این نسبت به دلیل تهدید به خشونت به 59 درصد افزایش یافت.
از مجموع تعداد حملات فیزیکی در سوسا، پلیس نورثامبریا 18٪ – 81 مورد – را در منطقه ای با جمعیت 1.5 میلیون نفر و پس از آن پلیس متروپولیتن با 72 مورد، اما در جمعیتی تقریباً شش برابر بیشتر، ثبت کرد.
فرانسیسکو فیگوایردو، استاد چشم پزشکی در دانشگاه نیوکاسل، می گوید: «طی پنج سال گذشته، افزایش هشدار دهنده ای در حملات اسیدپاشی، به ویژه در شمال شرق انگلیس وجود داشته است – 80 درصد قربانیان را مردان جوان قفقازی تشکیل می دهند، 90 درصد از قربانیان. که گزارش شده اند. هیچ گزارشی به پلیس نورثامبریا داده نشده است. آمونیاک رایج ترین ماده شیمیایی مورد استفاده در شمال شرق انگلستان است.
استفاده از مواد شیمیایی مضر برای ایجاد آسیب، به ویژه آسیب چشم، در حال تبدیل شدن به یک روش متداول حمله در بریتانیا و یک نگرانی جدی پزشکی و اجتماعی است که نیازمند تحقیقات بیشتر برای افزایش آگاهی عمومی، و اجرای مقررات، نظارت و ابزارهای دقیق تر است. . پیشگیری بهتر است و همچنین حمایت کافی از قربانیان.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *