اخبار اخبار فرهنگی

افزایش پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی طب ایرانی

تبلیغات بنری

مدیرکل دفتر پزشکی ایران و وابسته وزارت بهداشت گفت: پسته، حجامت و هواکشی که توسط پزشکیان متخصص ایرانی انجام شد، علاوه بر معاینه، تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

افزایش پوشش بیمه ای خدمات پزشکی ایران
به گزارش خبرنگار خبرگزاری سید وسیما؛ دکتر نفیسه حسینی یکتا افزود: در حال حاضر آموزش طب ایرانی و اصلاح سبک زندگی در سطح سیستم شبکه یکپارچه شده است و امکان تهیه شناسنامه سبک زندگی برای تمامی مراجعین به مراکز جامع سلامت و مراکز بهداشتی درمانی فراهم شده است.

وی ادامه داد: این امر با هدف آموزش سبک زندگی سالم و کاهش بار بیماری های غیرواگیر است که در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حال اجراست.

وی به تاثیرات مثبت استفاده از توان گیاهان دارویی بر معیشت و اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیمه 56 نوع داروی گیاهی را تحت پوشش قرار می دهد اما در تلاش هستیم این تعداد را افزایش دهیم.

مدیرکل دفتر پزشکی و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در خصوص آخرین دستاوردهای طب ایرانی گفت: تسهیل در راه اندازی دانشکده ها در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: برخی از دانشگاه های علوم پزشکی برای دانشکده های طب سنتی تابعه خود تاییدیه نهایی را کسب کرده اند و 19 دانشکده و گروه آموزشی در زمینه طب سنتی و تاریخ پزشکی آموزش های تخصصی طب سنتی را انجام خواهند داد.

حسینی یکتا پیشرفت تحقیقاتی را یکی از دستاوردهای مهم کشور در حوزه طب سنتی دانست و گفت: ایران برای چهارمین سال متوالی مقام چهارم تولید علم در حوزه طب سنتی و مکمل را در جهان کسب کرد. امیدواریم بتوانیم به استدلال علمی در این زمینه دست یابیم

حسینی یکتا گفت: با حضور مستمر نماینده دفتر طب ایرانی و مکمل در شوراهای تصمیم گیری در حوزه طب سنتی و مکمل و گیاهان دارویی توانسته ایم در عرصه بین المللی موثر شناخته شویم.

وی افزود: بیماری‌های پزشکی ایران در کدگذاری بیماری‌های جهانی گنجانده شده است و در حال حاضر برنامه‌های جدی برای ترویج این موضوع در دستور کار است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *