اخبار اخبار جهان

افزایش شهدای غزه به ۳۸۱۹۳ نفر

تبلیغات بنری

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی در نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 38 هزار و 193 نفر و مجروحان 87 هزار و 993 نفر رسیده است.

تعداد شهدای غزه به 38193 شهید رسید

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از کانال تلگرامی وابسته به خبرگزاری سما، وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز دوشنبه اعلام کرد که ارتش اشغالگر 3 قتل و جنایت جدید را علیه خانواده های فلسطینی در غزه انجام داده است. نوار غزه طی بیست و چهار ساعت گذشته که بر اثر آن 40 فلسطینی از جمله زن و کودک شهید و 75 نفر دیگر مجروح شدند.
وزارت بهداشت غزه افزود: تعداد شهدای فلسطینی در نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون به 38193 نفر و مجروحان 87903 نفر رسیده است.

عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از برخی مناطق غزه
به گزارش کانال تلگرامی شبکه المیادین: خبرنگار این شبکه امروز دوشنبه اعلام کرد که پس از حمله غافلگیرانه شب گذشته به محله الدراج در شهر غزه، نظامیان اشغالگر عقب نشینی خود را از این منطقه آغاز کردند.
خبرنگار المیادین افزود: نیروهای اشغالگر همچنین عقب نشینی از برخی محورها در محله شجاعیه در شرق شهر غزه را آغاز کرده اند که ممکن است همزمان با رزمایش ها و مانورهایی باشد که در منطقه انجام می دهد.

جوانان فلسطینی از شب سختی که در شمال غزه تجربه می کنند صحبت می کنند
کانال الاقصی ویدئویی از یک جوان فلسطینی را در تلگرام منتشر کرد که می‌گوید: شاید این آخرین ویدیویی باشد که من ضبط می‌کنم. فقط گوش کن که دقیقا بهت میگم چی شده. من تا دیشب فکر نمی کردم دیشب صبح شود و از جنگ نمی ترسیدم، اما دیشب واقعاً از جنگ می ترسیدم. ما از هر طرف محاصره شده بودیم. راه فراری نداریم، چون کوادکوپترها و توپخانه ها ما را هدف قرار می دهند. همه وسایل کشتن اینجاست. تعداد شهدا زیاد است. اصلا نمیتونیم بریم بیرون رگبار آتش از هر طرف وجود دارد و حملات غیرقابل تصور است. به خدا ما گرسنه ایم. شب قبل از آتش بس صحبت می کردند و الان در شمال غزه این اتفاق می افتد. من اصلا نمیفهمم ما نمی توانیم به جای دیگری برویم، زیرا حرکت در منطقه بین محله الطفاح، اردوگاه جبلیه و غرب و همه این مناطق در معرض بمباران و گلوله باران است. ممکن است در ساعات آینده تعداد شهدا افزایش یابد. واقعا برامون دعا کن

آمار اسفناک از وضعیت کودکان غزه به دلیل ادامه جنگ
شبکه خبری TRT گزارش داد که از زمان حمله هفتم اکتبر حماس تاکنون، رژیم صهیونیستی بیش از 14 هزار کودک فلسطینی را در غزه به شهادت رسانده است.
نزدیک به یک میلیون و هفتصد هزار نفر ساکن غزه در این منطقه آواره شده اند که نیمی از آنها کودک هستند.
از 7 اکتبر تا کنون بیش از 625000 کودک فلسطینی از ادامه تحصیل محروم شده اند.
هر روز به طور متوسط ​​حدود 10 کودک فلسطینی در اثر این حملات یک یا هر دو پای خود را از دست می دهند.

حمله گردان های قدس به مرکز فرماندهی رژیم اشغالگر در منطقه شجاعیه
به گزارش کانال تلگرامی وابسته به شبکه اطلاع رسانی کرانه باختری، گردان های قدس تصاویری از حمله موشکی به مرکز فرماندهی عملیات رژیم صهیونیستی در منطقه شجاعیه در شرق غزه منتشر کردند.

حمله موشکی گردان های مجاهدین به نظامیان صهیونیست در محور نتزاریم
به گزارش کانال تلگرامی وابسته به آژانس صفا، گردان های مجاهدین تصاویری از هدف قرار دادن مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در محور نتزاریم در جنوب شهر غزه با موشک منتشر کردند.

وضعیت کودکان تحت درمان در بیمارستان کمال عدوان غزه به دلیل سوء تغذیه وخیم است
خبرنگار: روبروی بخش سوءتغذیه هستیم این بخش در بیمارستان کمال عدوان به دلیل افزایش موارد سوء تغذیه در کودکان راه اندازی شد. در اینجا تعدادی از کودکان با مشکل سوء تغذیه بستری شده و در بخش کودکان بیمارستان کمال عدوان تحت درمان هستند.
برخی از کودکان این بخش در شرایط بسیار سخت، کم وزن هستند و علائم حیاتی عمومی آنها خوب نیست.
دکتر احمد سالم در کنار من یک پزشک اطفال است چه چیزی باعث شد این بخش را باز کنید؟

احمد سالم، پزشک فلسطینی گفت: این بخش به دلیل وجود کودکانی که از قحطی رنج می بردند افتتاح شد. بسیاری از کودکان بر اثر قحطی جان خود را از دست دادند و باید گفت که افتتاح این بخش برای نجات جان کودکان در معرض خطر قحطی بوده است. کودکان اینجا از سوء تغذیه حاد رنج می برند. قحطی مستقیماً روی این بچه ها اثر نکرد، بلکه به دلیل سوء تغذیه مادر بود که گرسنگی روی بچه ها نیز تأثیر منفی گذاشت به دلیل کمبود شیر مادر و بسیاری از بچه های اینجا نمی توانند غذا بخورند. می توان دید، آنها در وضعیت بدی هستند. تلاش می کنیم این بخش را توسعه دهیم، اما به دلیل کمبود کادر پزشکی برای فعال سازی این بخش و کمبود شیر برای کودکان، امکانات ما بسیار کم است. به دلیل کمبود امکانات نمی توانیم درمان اولیه و کامل را برایشان فراهم کنیم اما سعی می کنیم با هر آنچه داریم به آنها کمک کنیم.

دکتر احمد سالم در پاسخ به این سوال: آیا تعداد کودکانی که به این عارضه مبتلا می شوند و به دلیل سوء تغذیه به اینجا منتقل می شوند افزایش می یابد یا کاهش می یابد؟ وی گفت: البته در حال افزایش است و در چند ماه گذشته شاهد مرگ و میر بوده ایم اما در چند روز گذشته و به دلیل راه اندازی این قطعه فوتی نداشته ایم اما اگر این بند تعطیل شود یا در خطر بسته شدن، شاهد مرگ و افزایش آن خواهیم بود.

در این قسمت می بینیم که برق قطع و وصل می شود و همچنین تهویه مطبوع و کولرهای هوا کار نمی کنند به همین دلیل دمای هوا در اینجا زیاد است و علاوه بر آن صدای موتور برق نزدیک است در اینجا موضوع فقط به شرایط بهداشتی و درمانی محدود نمی شود، بلکه به دلیل محاصره و قحطی که باعث شد بسیاری از کودکان به بخش سوء تغذیه منتقل شوند، شرایط مراقبت و نگهداری دشوار و چالش برانگیز است.

مرگ یک کودک فلسطینی بر اثر گرسنگی و تشنگی
یک کودک 6 ساله فلسطینی در غزه بر اثر گرسنگی و کم آبی جان خود را از دست داد.
به گزارش پرس تی وی، با این مرگ تعداد فلسطینی هایی که به دلیل سوء تغذیه در غزه جان خود را از دست دادند به 41 نفر رسید. تعداد قربانیان نسل کشی آمریکایی ها و اسرائیلی ها در غزه از 7 اکتبر گذشته به 38 هزار و 193 نفر رسیده است که بیشتر آنها زن و کودک هستند. .

آوارگی چندگانه شهروندان فلسطینی در غزه
الجزیره انگلیسی گزارش داد که شهروندان از مناطق مختلف غزه در پی حملات اسرائیل فرار کردند.
عملیات نظامی اسرائیل منجر به کشته شدن 54 فلسطینی دیگر در سراسر نوار غزه شد. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از 7 اکتبر تاکنون 38153 فلسطینی در حملات اسرائیل کشته شده اند. این عکس‌هایی است که از شهر غزه ارسال شده است، جایی که هزاران فلسطینی مجبور به ترک خانه‌های خود در تاریکی مطلق شدند. این رویه پس از صدور دستور تخلیه توسط اسرائیل اجرا شد. خانواده های فلسطینی مجبور به جستجوی مکان هایی برای برپایی چادر شدند. در همین حال صدای تیراندازی و گلوله باران در آنجا شنیده می شود و این آخرین تصاویر از شهر غزه است که حملات اسرائیل در آن شدت گرفته است. نیروهای اسرائیلی می گویند که این حملات را علیه اهداف حماس انجام می دهند. ابراهیم الخلیلی روزنامه نگار فلسطینی این گزارش را از آن منطقه ارسال کرده است.

خانواده های فلسطینی پس از آواره شدن در غزه شب را در خیابان ها سپری کردند
به گزارش کانال تلگرامی شبکه اطلاع رسانی کرانه باختری، خانواده های فلسطینی پس از آواره شدن از منطقه تل الحوا و مجاورت دانشگاه های شهر غزه، شب را در خیابان ها سپری کردند.

بمباران طبقات بالایی مرکز خرید فلوریا در غرب غزه
به گزارش شبکه الرساله نت، جنگنده های اشغالگر طبقات بالایی مرکز خرید فلوریا در محله الریمال در غرب شهر غزه را بمباران کردند.

تعداد شهدای غزه به 38193 شهید رسید

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *