اخبار اخبار فرهنگی

افزایش بهره‌وری مرغداری‌ها با یک محصول دانش بنیان

تبلیغات بنری

افزایش بهره وری مرغداری ها با محصول دانش بنیان
فاطمه محسنی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیلا وی بیان کرد: پایش انفرادی وضعیت سلامت طیور در مرغداری مشکلات عدیده ای از جمله ایجاد اضطراب زیاد برای مرغ ها و خطای انسانی را به همراه دارد و حل آنها نیازمند فناوری خاصی است.
وی افزود: پایش های دوره ای و غیر مستمر، عدم ثبت اطلاعات و شناسایی جوجه های بیمار، ایجاد اضطراب و استرس در مرغداری، کاهش ایمنی بیولوژیکی و نظارت کند بر سلامت طیور توسط انسان، از جمله مشکلاتی است که در مرغداری به وجود خواهد آمد. . اگر از این فناوری استفاده نشود با آن مواجه خواهیم شد.
خانم محسنی گفت: مطالعات و تحقیقات خود را از سال 1393 برای حل این چالش ها آغاز کردیم و پس از مطالعه روش های مختلف متوجه شدیم که تنها راه غلبه بر مشکلات صنعت طیور، استفاده از ترکیب سه فناوری هوش مصنوعی، رباتیک است. و الکترونیک و به همین منظور ربات ویژه ای را برای این منظور طراحی و تولید کردیم.
وی ادامه داد: این محصول در گروه ما از صفر تا صد توسط تکنسین های جوان کشور طراحی و تولید شد. این ربات به عنوان کارگر بین طیور حرکت می کند و از پردازش صدا و تصویر برای بررسی شرایط طیور و شناسایی چالش ها و بیماری ها در مرغداری استفاده می کند.
مدیر فنی دانمارکی بانیان گفت: ساخت این محصول باعث افزایش بهره وری در صنعت طیور کشور می شود که تاثیر بسزایی در امنیت غذایی کشور دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *