اخبار اخبار فرهنگی

استقرار بیش از ۲ هزار موکب در مسیر مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر

تبلیغات بنری

دبیر ستاد مردمی غدیر گفت: 2200 موکب مردمی در 300 شهر کشور در 10 کیلومتری جاده پارتی غدیر مستقر می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، زارعی دبیر ستاد مردمی غدیر در نشست خبری در خصوص پارتی در 10 کیلومتری غدیر گفت: در روز عید غدیر از ساعت 17 تا 22 روز عید غدیر خم محور میدان آزادی تا چهارراه دماوند 2200 نفر راهپیمایی می کنند تا خدمت … ارائه محتوای فرهنگی.

وی با اشاره به اینکه امسال 30 درصد بیشتر از سال گذشته موکب در جاده ها برگزار شد، افزود: حدود 300 شهر کشور جشن کیلومتری برگزار می کنند و 600 موکب در لیست ذخیره وجود دارد.

دبیر ستاد مردمی غدیر خم گفت: 15 هزار ظرف غذای نذری در روز عید غدیر خم بارگیری می شود. زری با بیان اینکه در این مراسم تعدادی موکب از کشورهای محور مقاومت نیز حضور دارند، ادامه داد: در کشورهای برزیل، هند، پاکستان، عراق و لبنان نیز مراسم کیلومتر برگزار می شود. وی گفت: 22 موکب اقوام نیز در 10 کیلومتری غدیر تهران در مهمانی میزبان مردم هستند.

دبیر ستاد مردمی غدیر گفت: 4 صحنه اصلی در میادین امام حسین، فردوسی، الثوره و آزادی مستقر است. زری افزود: در 26 نقطه شهر نورپردازی داریم و 100 تیم پروازی با پرندگان سبک پروازهای نمایشی انجام می دهند.

خدمات مترو رایگان در طول جشن در 10 کیلومتری الغدیر

سب نژاد مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران در این نشست گفت: کتابچه کنسرت کودکانه غدیر به طول 10 کیلومتر در قالب چند رسانه ای تولید شده و در اختیار کودکان قرار می گیرد.

وی از فعالیت 4 سکوی مرکزی در چهار میدان اصلی شهر خبر داد و گفت: 4 سکوی مرکزی در میدان آزادی، انجلبل، فردوسی و امام حسین (علیه السلام) برپا می شود و برنامه های فرهنگی مهمی را در هم افزایی از گروه های مختلف رسانه ملی نیز 4 تریبون را به صورت ویژه پوشش خواهد داد. از دیگر ابتکارات امسال برای غنی سازی محتوای کنسرت 10 کیلومتری غدیر، تعیین تکلیف هیئت های معروف تلاوت در تهران برای تلاوت خطبه غدیر و آیات قرآنی مربوط به ولایت در منابر است.

مدیرکل امور فرهنگی شهرداری تهران افزود: همچنین امسال شورای عالی قرآنی شهرداری تهران برنامه ویژه ای را برای پیوند خانواده ها به ویژه نوجوانان با آیات محافظه کارانه قرآنی، با فناوری واقعیت مجازی تدارک دیده است. که در روز عید غدیر خم رونمایی می شود. صابنژاد گفت: 22 سیاه چادر برای بستگان و 22 کاروان خدمات بهداشتی و درمانی نیز در جاده مستقر می شود. به همت ستاد گردشگری شهرداری، گروه هایی از اقوام ایرانی از استان های مختلف دعوت می شود تا با لباس محلی خود در سیاه چادری ساکن شوند. حضور آنها در راهپیمایی و تلاش برای آشنایی کودکان و نوجوانان با اقوام ایرانی قطعا صحنه های جالبی را رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: با توجه به خدمات حمل و نقل شهری، اتوبوس ها از ساعت سه بعد از ظهر در میادین، مساجد و محلات حضور دارند و به مردم خدمات رسانی می کنند. مدیرکل امور فرهنگی شهرداری تهران افزود: سرویس مترو تا ساعت 23 رایگان است و 300 دستگاه تاکسی در طول جاده مستقر هستند و مردم را از محل محدودیت تردد به محل برگزاری مراسم منتقل می کنند.

واعظ و دبیر ستاد ملی لقمه نیز در این دیدار گفت: قرار است در کمپین میلیون لقمه مردم در برگزاری جشن کیلومتر نقش داشته باشند تا هر فردی در بحث غدیر نقش داشته باشد. امروز تغذیه کنید. واعظی با اشاره به اینکه تاکنون از 78 شهر در این کمپین ثبت نام کرده ایم، افزود: 496 میزبان گروهی و حدود 3 هزار میزبان خانواده در این کمپین شرکت کردند و 226 هزار غذا تهیه شد. وی گفت: امسال در پنجاه نقطه شهر لقمه های مردم جمع آوری و بین موکب ها توزیع می شود.

همانطور که خداپرست دبیر کمپین اسباب بازی در این مراسم گفت: کمپین هدیه اسباب بازی برای سومین سال است که برگزار می شود و این اسباب بازی ها به کودکان بی بضاعت ایران و غزه اهدا می شود.

وی افزود: مردم می توانند با ارسال شماره 110 به شماره 100012110 و یا مراجعه به سایت هدایای اسباب بازی با روش های جمع آوری اسباب بازی آشنا شوند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *