اخبار اخبار فرهنگی

استفاده از نرم‌افزار‌های امنیت سایبری ساخت روسیه در آمریکا ممنوع می‌شود

تبلیغات بنری

به بهانه نگرانی های امنیتی؛

وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد که دولت بایدن به دلیل نگرانی های امنیت ملی از استفاده شرکت ها و شهروندان آمریکایی از برنامه های امنیت سایبری روسیه جلوگیری خواهد کرد.

برای گزارش دادن تیلا به گزارش سی ان ان، دولت بایدن در حال آماده شدن برای صدور دستوری است که بر اساس آن شرکت ها و شهروندان آمریکایی از استفاده از نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت روسی کسپرسکی منع می شوند.

بر اساس این تصمیم، کسپرسکی و تمامی شرکت های تابعه آن از ارائه محصولات نرم افزاری امنیت سایبری و آنتی ویروس در هر نقطه از ایالات متحده منع شده اند.

با این اقدام، کسپرسکی دیگر نمی تواند نرم افزار امنیت سایبری خود را در ایالات متحده بفروشد یا به روز کند.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده گفت: روسیه بارها و بارها نشان داده است که توانایی و قصد سوء استفاده از شرکت هایی مانند کسپرسکی برای جمع آوری اطلاعات حساس در مورد افراد در ایالات متحده را دارد و به همین دلیل ما مجبور به انجام این کار هستیم.

آژانس‌های دولتی آمریکا قبلاً از استفاده از نرم‌افزار امنیت سایبری کسپرسکی منع شده بودند، اما اقدام دولت آمریکا برای جلوگیری از استفاده افراد و شرکت‌های خصوصی از نرم‌افزار این شرکت بی‌سابقه است.

مقامات ایالات متحده بارها ادعا کرده اند که دولت روسیه می تواند کسپرسکی را مجبور کند که داده های شهروندان خود را تحویل دهد یا از نرم افزار آنتی ویروس خود برای هک یا نظارت بر آمریکایی ها استفاده کند. اینها اتهاماتی است که کسپرسکی قویا آن را رد می کند.

در همین حال، یکی از مقامات وزارت بازرگانی ایالات متحده گفت که دولت این کشور هیچ مورد خاصی ندارد که در آن دولت روسیه سعی در سوء استفاده از کسپرسکی یا استفاده از نرم افزار این شرکت برای جمع آوری داده های آمریکایی ها داشته باشد.

نرم افزار Kaspersky که در سال 1997 در مسکو تاسیس شد، در کنار رقبای آمریکایی مانند McAfee و Symantec یکی از موفق ترین شرکت های نرم افزار ضد ویروس در جهان است.

محققان این شرکت که در صنعت امنیت سایبری جهان شناخته شده اند، به دلیل تجزیه و تحلیل عملیات در مقیاس بزرگ در کشورهایی مانند ایالات متحده و روسیه و همچنین تهدیدات مجرمانه سایبری که کاربران را به صورت روزانه تحت تأثیر قرار می دهند، شناخته شده اند.

کسپرسکی هرگونه ارتباط یا ارتباط با دولت روسیه را رد کرد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *