اخبار اخبار فرهنگی

اجرای سند تحول بنیادین راه‌گشای مسیر رشد آموزش و پرورش

تبلیغات بنری

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی:

جشنواره آفرینو و رویداد ملی زبان در تابستان برگزار می شود.

اجرای سند تحول بنیادین که راه را برای توسعه آموزش هموار می کند
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ صبح امروز همایش آموزشی توجیهی کارشناسان آموزش و پرورش و شوراهای آموزش از راه دور استانداری های سراسر کشور با حضور رئیس ساماندهی مدارس، مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی برگزار شد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: نگاه والای رئیس جمهور شهید به نظام آموزشی کشور این است که آموزش و پرورش اولویت و اولویت دارد.

احمد محمودزاده وی افزود: دانش آموزان بهترین زمان خود را برای یادگیری در آموزش و پرورش و مدرسه می گذرانند. هر چه یک مدرسه مولدتر باشد، تأثیر آن بر جامعه بیشتر است. هر اتفاقی که در کشور می افتد در آموزش و پرورش است و مدرسه جلوه ای از اثربخشی آموزش و پرورش است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در دولت سیزدهم عملکرد ما به دو قسمت تقسیم می شود. اول مسائل سخت افزاری که مربوط به تامین زیرساخت ها، حقوق معلمان و نیروی انسانی است و بخش دیگر فعالیت ها بیشتر نرم افزاری است.

محمودزاده ادامه داد: خوشبختانه امروزه در آموزش و پرورش کارکرد آموزش و پرورش از فعالیت های آزمون محور به فضای مفهوم محور تبدیل شده است و این به معنای ارتقای کیفیت آموزش است. وی افزود: قانون و نقشه راه آموزش و پرورش و جهت گیری در سازمان وجود دارد و ما وظیفه داریم نقشه راه و مطالبات مقام معظم رهبری را در دستور کار قرار دهیم.

احمد محمود زاده با بیان اینکه همه باید در توسعه آموزش و پرورش کمک کنند، اظهار داشت: آنچه در این زمینه تحول محسوب می شود، اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است. وی شوراهای عالی آموزش و پرورش را تسهیل گر و دستیار در اجرای سند تحول بنیادین دانست و افزود: آنچه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آمده رسیدن به مدرسه ای معادل نظام جمهوری اسلامی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش درباره فعالیت خود در ساماندهی مدارس غیردولتی گفت: تلاش کردیم بر اساس آنچه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آمده سند و نقشه راه فعالیت مدارس غیردولتی را تدوین کنیم. لیست ویژه مدارس هیات امنایی و همچنین مشارکت های مردمی تهیه شده است که تعدادی از آنها اعلام شده و برخی دیگر به زودی اعلام می شود. کارت صلاحیت معلمی و همچنین کاهش ساعت حضور معلمان مدارس غیردولتی، بیمه معلمان و… از اتفاقات خوبی است که در مدارس هیات امنایی رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی دیگر از فعالیت‌های ما در برنامه‌های مشترک با سایر دستگاه‌های مدیریتی مشخص می‌شود، گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای بخش مهمی از همکاری ما با سازمان آموزش متوسطه است که در این راستا در دو سطح کمی و کیفی گام برداشته‌ایم. . توسعه.

محمود زاده از برگزاری جشنواره آفرینو به همت دانش آموزان مدارس غیردولتی در نیمه دوم مردادماه امسال خبر داد و افزود: رویداد ملی زبان نیز تابستان امسال برگزار می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *