اخبار اخبار عمومی

ابطال مصوبه‌ الزام به ساخت پارکینگ خارج از ساختمان

تبلیغات بنری

نماینده قضایی دیوان عدالت اداری از لغو رای الزام پیمانکاران به تامین تعداد پارکینگ مورد نیاز در محل دیگری خارج از ساختمان خبر داد.

فرد محمدیان خبرنگار تیلا با بیان اینکه رای این اداره کل در چارچوب شکایت فردی در دیوان عدالت اداری و بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری مشمول طرح توسعه و توسعه صادر شده است، گفت: شهر مرند را بسازد و گفت: شاکی با وجود اینکه تمایل به اخذ پروانه ساختمانی در هنگام ساخت پارکینگ داشته است، به دلیل الزام قانونی دیگر از این فرصت محروم و مجبور به تامین پارکینگ شده است. قطعه در محل دیگری به جای خود بوده و بنا به تصمیم فوق موفق به اخذ پروانه ساختمانی نشده است.
بر اساس مواد 1، 3 و 4 ذیل بند (الف) استانداردهای حذف پارکینگ و استقرار آن در محل دیگر مندرج در صفحات 108 و 109 دفترچه توسعه و عمران شهر مرند (جامع) مصوب شد. توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، سازنده و مالک در صورت عدم امکان تهیه پارکینگ در محل احداث، احداث و تأمین پارکینگ در جای دیگری به فاصله 70 متری یا فواصل دیگر الزامی است.
معاون کمیساریای قضایی دیوان عدالت اداری افزود: از آنجایی که شاکی مدعی شد این تصمیم موجب تحدید و سلب حقوق مالکیت شده است، موضوع در جلسه هیأت عمومی با دعوت از نماینده وی مطرح و پس از استماع اظهارات وی نهایتاً هیئت عمومی به تعویق افتاد. وی اظهار داشت: اولاً برای هر ساختمانی باید پارکینگ در نظر گرفته شود و ثانیاً مالک آن به موجب الزام قانونی دیگر، مانند رعایت حقوق عمومی، اقدام به انجام آن ممنوع کرده است. در مغایرت با اصول 22 و 47 قانون اساسی و ماده 30 قانون مدنی، اکثریت آرا به لغو این تصمیم در قالب توسعه و احداث طرح اصلی شهر مرند رأی دادند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *