اخبار اخبار جهان

ابتکار ایران در صدور بیانیه مشترک علیه صهیونیسم

تبلیغات بنری

سفیر ایران در ژنو در بیانیه مشترکی که به نمایندگی از تعدادی از کشورها در پنجاه و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر قرائت شد، ضمن انتقاد شدید از جنایات رژیم اسرائیل در غزه، صهیونیسم را یکی از مظاهر آن دانست. نژادپرستی و اینکه رژیم صهیونیستی مبتنی بر آپارتاید در حقوق بشر فلسطینیان است و به طور گسترده نقض کرده است.

ابتکار ایران برای صدور بیانیه مشترک علیه صهیونیسم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس به نقل از روابط عمومی سفارت ایران در ژنو، علی البحرینی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو در نشست شورای حقوق بشر که برگزار شد و در حضور گزارشگر ویژه نژادپرستی، تعدادی از کشورهای اسلامی و برخی کشورهای مستقل بیانیه مشترکی را بر لزوم احیای قطعنامه شماره 3379 مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای تعریف صهیونیسم به عنوان نوعی نژادپرستی متمرکز کردند.

در این بیانیه مشترک با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای غرب آسیا (یونسکو) در سال 2017، اسرائیل به عنوان «رژیم آپارتاید» علیه فلسطینیان تعریف شده و تبعیض نژادی و آپارتاید ممنوع است. این یک قاعده اجباری حقوق بین الملل است و نقض آشکار اهداف و اصول منشور ملل متحد است. در این بیانیه مشترک از جامعه بین المللی خواسته شده است تا علیه نهادهای اسرائیلی که مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند، اقدام قاطعانه انجام دهد.

این ابتکار گام مهمی در جهت فعال سازی مفاد اصلی قطعنامه 3379 یا قطعنامه ای خواهد بود که صهیونیسم را نوعی نژادپرستی تعریف می کند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *