اخبار اخبار فرهنگی

آیین «پنجاه به در» قزوین در تقویم ملی رویدادهای گردشگری ثبت شد

تبلیغات بنری

آیین باستانی پنجاهمین روز قزپیان که همه ساله در پنجاهمین روز بهار برای شکرگزاری و درخواست باران برگزار می شود در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به ثبت رسیده است.

برای گزارش دادن تیلا; مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: جشن سنتی پنجاه و پنج آیینی آمیخته با اعتقادات و از آداب و رسوم قدیمی مردم مینوداری است که از دور هر ساله برگزار می شود. گذشته تحت عنوان آیین های باران و شکرگزاری در مسجد قدیمی باغ سنتی قزوین.

علی رضا الخزعلی افزود: خوشبختانه در سه سال گذشته برای بزرگتر شدن هر چه بیشتر این مراسم به منظور ارائه مناسب به گردشگران و دعوت از آنها برای حضور در این مراسم همراه با مراسم اصلی و متنوع مناسبت های شاد و ویژه و برنامه های با استقبال شهروندان و گردشگران اجرا شده است و ثبت آن در تقویم ملی گردشگری گام موثر دیگری برای معرفی و پاسداشت این آیین تلقی می شود که نقش مهمی در توسعه و رونق این آیین خواهد داشت. کشور. گردشگری در استان

الخزعلی افزود: این رویداد علاوه بر ثبت در تقویم ملی رویدادهای گردشگری، یکی از آثار ثبت شده در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس است و امیدواریم با توجه به اصالت تاریخی، فرهنگی و معنوی، اهمیت و اهمیت آن به ثبت برسد. وضعیت در بین مردم قزوین از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ما می توانیم بیش از پیش آن را ترویج و ارائه و حفظ کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین تصریح کرد: پیش از آن هفت رویداد دیگر به نام های جشنواره فندق، جشنواره سماق، جشنواره زرآباد، حسینیه آقا سیدجمال، مراسم امام سوم، آئین های سمنوبزن، برگزار شد. و هفته خوشنویسی در قزوین. در این تقویم ثبت شده است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *