اخبار اخبار تکنولوژی

آیین نکوداشت محمدرضا اسحاقی برگزار شد

تبلیغات بنری

مراسم یادبود محمدرضا اسحقی قرجی نوازنده و نوازنده محلی در انجمن اساتید عتیقه و فرهنگی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سید وسیما؛ این مراسم با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی، رئیس انجمن آثار فرهنگی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. . .

محمود شلاوی رئیس انجمن آثار باستانی و مفاخر فرهنگی کشور نیز در سخنانی ضمن تجلیل از کار این معدنکار گفت: در طول تاریخ و قبل از دوران معاصر، معدن کاران بداهه به خلق و پردازش ادبیات و متن شعری کشور پرداختند. بیشتر سالاد، ملودی و آهنگ های کوچک. این سازوکار که مردم شناسان، موسیقی شناسان و زبان شناسان آن را مکتب خانات و شفاهی می نامیدند، توانست همه ترانه های فولکلور یا عامه پسند را جذب و جذب کند.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که لقب شیرکون (کیناگران) در مازندران با تحریف بسیار نامشخصی به نام شیرخون در گیلان و شیرخان در گلستان و سمنان شناخته می شود. همه این حافظان موسیقی، ادبیات و فرهنگ شفاهی به نوعی مسئول حفظ نشر و نمایش کارگاه هستند که اساس محتوای قافیه های موسیقایی، داستان هایی با مضامین حماسی و پهلوانی و غیره را تشکیل می دهد.

این مراسم با سخنرانی معاون فنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران افتتاح شد و پس از آن قطعه موسیقی محلی از هنرمند محمد پخش شد. رضا اسحقی قرجی.

در خاتمه این مراسم و به پاس تجلیل و قدردانی از سالها فعالیت این کارگر مازندرانی از کتابی با عنوان زندگینامه و خدمات فرهنگی و هنری استاد محمدرضا کرجی رونمایی شد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *