اخبار اخبار تکنولوژی

آغاز برنامه‌های عزاداری ایام محرم در سه هزار بقعه کشور

تبلیغات بنری

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف گفت: برنامه های ترحیم حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به مناسبت ماه محرم الحرام در سه هزار قبر در سراسر جهان راه اندازی شد. . کشور.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سید وسیما، حجت الاسلام محمد نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (26 تیرماه) در برنامه سلام شبکه خبر سخنرانی کرد. وی درباره برنامه های این نهاد به مناسبت ماه محرم الحرام گفت: برنامه های ترحیم حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بر سر سه هزار قبر در سراسر کشور آغاز شده است بیش از 8467 قبر داریم که از این تعداد 6600 قبر فرزندان ائمه اطهار و 34 قبر پیامبران و مابقی مشاهیر و علما و شخصیت های برجسته هستند و مردم در طول تاریخ به آنها حرم و بارگاه ساخته اند برای آنها.

وی افزود: مردم به خاطر ارادت به خانواده و فرزندان و به منظور احیای شعائر دینی و تسلیت به سعادت حضرت سیدالشهدا به این مکان مبارک می آیند. هیئت امنای کلانشهر بقاع و خادمان افتخاری کلانشهر بقاع که حدود 50 هزار نفر و خود اهالی هستند، مجری این برنامه ها در کلانشهر بقاع هستند.

نوروزپور افزود: نزدیک به 700 هیئت مهم از شهرستان ها، استان ها و شهرستان های کشور داریم. این هیئت ها در دره بقاع حضور دارند و برنامه های خود را اجرا می کنند. البته هزار و صد هیئت محلی هم داریم که برنامه های خود را در بقاع متبرکه برگزار می کنند و اوقاف، امور خیریه، هیئت های امنا و خادمان را در خدمت این هیئت های مذهبی و عزاداران اباعبدالله العلی علیه السلام تشکیل می دهند. . الحسین علیه السلام.

نوروزپور گفت: حوزه تبلیغی ما در قم است و در روزهای مختلف سال، روحانیون در زمینه های مختلف را به متروپارک بقاع اعزام می کنند.

وی افزود: طرحی به نام طرح بصیرت عاشورا داریم که در ماه های محرم و صفر اجرا می شود و روحانیون و اساتید حوزه و دانشگاه به صورت تقویت کننده به بقاع اعزام می شوند و در بقاع با تقویت کننده توضیح می دهند. اهداف و بعثت سیدالشهدا علیهم السلام.

نوروزپور افزود: همچنین در جوار بقاع متبرکه خیمه های پرچم با حضور روحانیونی که در حوزه کودک و نوجوان تخصص ویژه ای دارند برپا می شود و با بچه ها در خصوص مسائل قرآنی و معارف قرآن گفتگو می کنند. مردم اسلام – خانه پاکی و صفا باشید و برنامه های متنوعی ارائه دهید که برای خانواده ها، کودکان و نوجوانان لذت بخش باشد.

وی با بیان اینکه این برنامه ها برای ماه های محرم و صفر تدارک دیده شده است، اظهار داشت: در ایام محرم و صفر این برنامه ها در 200 امامزاده مهم سراسر کشور برگزار می شود که اوج این برنامه ها در دهه اول سال جاری است. ماه محرم و البته در ایام اربعین و در دهه آخر ماه صفر برنامه های متنوعی برگزار خواهیم کرد.

نوروزپور با اشاره به اینکه برنامه هایی در طول سال در امامزادگان و بقاع به شکل های مختلف برگزار می شود، گفت: برنامه هایی که در طول سال و در ایام تعطیل برگزار می شود کارکرد خاص خود را دارد که شامل برنامه هایی از جمله جلسات هفتگی تفسیر قرآن می شود. بقاع متبرکه. جلسات حفظ قرآن کریم نیز در کارگاه هایی به نام شمیم ​​خمیت که به آموزش و کارآفرینی نیز می پردازد، در جوار نقاط پربار برگزار می شود.

وی افزود: کارگاه های آموزشی زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و جوانان جویای کار نیز در طول سال با حمایت هیأت امنای این حوزه مانند قالی بافی، خیاطی، گوهرتراشی و … برگزار می شود. در بقاع مبارک.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *