اخبار اخبار فرهنگی

آخرین مهلت ثبت‌نام سرویس مدارس در سامانه سپند تا ۲۱ تیرماه

تبلیغات بنری

مدیرکل انجمن حمل و نقل مسافر شهری کشور گفت: آخرین مهلت ثبت نام والدین برای دریافت سرویس مدارس در سامانه نظارت بر ناوگان دانش آموزی (سیبند) برای سال تحصیلی 1403-1404 تا 30 تیرماه سال جاری تمدید شد. .

مهلت ثبت نام سرویس مدارس در سامانه سپند تا 31 تیرماه می باشد

برای گزارش دادن مرتضی زمانی، تیلا، اظهار کرد: بر اساس ماده 27 آیین نامه اجرایی هیات وزیران در خصوص ایاب و ذهاب دانش آموزان، برای برنامه ریزی و تامین ناوگان لازم برای جابجایی دانش آموزان، اولیا باید تا ابتدای تیرماه ثبت نام کنند. پس از اطلاع به مدیریت مدرسه و ثبت درخواست خود در سامانه.

وی افزود: به درخواست شهرداری ها و همچنین والدینی که به دلیل تغییر و انتقال مدارس موفق به ثبت نام در سامانه سیبند نشدند، مهلت ثبت نام درخواست سرویس مدارس تا 31 تیرماه سال جاری به مدت یک سال تمدید شد.

مدیرعامل انجمن حمل و نقل مسافر شهری کشور تصریح کرد: ثبت نام در این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می شود و اولیای دانش آموزان می توانند با مراجعه به آدرس https://irtusepand.ir ثبت نام و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 390 هزار درخواست سرویس مدارس توسط والدین دانش آموزان در سامانه نظارت بر ناوگان دانش آموزی (سیبند) ثبت شده است.

زمانی خاطرنشان کرد: استفاده از سامانه سیبند برای ثبت نام سرویس مدارس الزامی است و رانندگان و پیمانکاران نیز ملزم به ثبت نام در این سامانه و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح هستند.

وی با بیان اینکه ثبت نام شرکت ها و پیمانکاران متقاضی حمل و نقل دانش آموزان در سامانه فعال شده است، گفت: تا 4 خرداد ماه، اشخاص حقیقی و حقوقی (شرکت ها) در سامانه سیبند ثبت نام کرده اند و 720 شرکت اقدام کرده اند و تایید آنها از شهرداری ها گرفته می شود.

مدیرعامل انجمن حمل و نقل مسافر شهری کشور گفت: در سامانه سپند اطلاعات رانندگان، خودروها و مسیرهای سرویس مدارس به طور کامل ثبت و در اختیار اولیا قرار می گیرد تا سطح کیفی و ایمنی آن منطقه افزایش یابد. امکان نظارت بر نحوه سرویس دهی ناوگان در این سیستم وجود دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از
تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *